Trzy sparingowe zwycięstwa oraz remis Podlasia i Orląt

Gola dla Podlasia w meczu z Ładą zdobył Mateusz Wyjadłowski (z prawej). Za nim Dmytro Awdiejew, który powrócił z testów w GKS Tychy i nadal będzie grał w bialskim zespole

Dwie nasze trzecioligowe drużyny mają już za sobą trzy tygodnie przygotowań do wiosennych rewanżów. Rozegrały też po dwa sparingi. Podlasie Biała Podlaska, po wygraniu na wyjeździe z rezerwami Jagiellonii Białystok, zremisowało w sobotę 27 stycznia u siebie z Ładą Biłgoraj. Tego samego dnia Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski pokonały w Lubartowie Stal Kraśnik, a trzy dni wcześniej, 24 stycznia, na tym samym obiekcie uporały się z miejscowym Lewartem.

Pierwszy mecz kontrolny bialczanie rozegrali 20 stycznia. Mimo że jako pierwsi stracili pod białostockim balonem z Jagiellonią II gola, to później już tylko oni posyłali piłkę do siatki. Przed przerwą uczynili to: Marcin Pigiel i Maciej Kurowski, a tuż przed końcowym gwizdkiem wynik meczu na 1:3 dla Podlasia ustalił Damian Lepiarz.

Tydzień później na boisku ze sztuczną nawierzchnią prowadzenie dla zespołu trenera Artura Renkowskiego uzyskał w 35. minucie Mateusz Wyjadłowski, dokumentując dobrą, choć nieskuteczną grę Podlasia w tym okresie. Po upływie godziny do głosu zaczęli dochodzić biłgorajscy czwartoligowcy, i w 78. minucie strzałem od słupka wyrównał Maciej Chmura, wskutek czego mecz zakończył się remisem 1:1.

Trzy sparingi powinni mieć już za sobą piłkarze radzyńskich Orląt. Pierwszy – z Wisłą Puławy – niestety został przez drugoligowców odwołany. Pierwszy rywalem był więc w Lubartowie Lewart, którego podopieczni trenera Tomasza Złomańczuka pokonali 2:1, by trzy dni później w tym samym miejscu zwyciężyć Stal Kraśnik 3:1.

Gole dla Orląt – z których zimą odeszli Artur Balicki, Dmytro Janczuk, Igor Krasznewskij, Denys Ostrowskij i Igor Szczygieł – zdobyli Jakub Szczypek i Adrian Duchnowski z Lewartem oraz Szczypek, Junior Radziński i Przemysław Koszel ze Stalą.

W sobotę 3 lutego Podlasie zmierzy się na wyjeździe z Mazovią Mińsk Mazowiecki. Dzień później w Białej Podlaskiej Orlęta-Spomlek zagrają z MOSiR Huraganem Międzyrzec Podlaski, w którym nastąpiła w tym sezonie już druga zmiana trenera. Macieja Sygę zastąpił Marcin Popławski, do 24 października ubiegłego roku szkoleniowiec radzynian.