Trzy osoby z koronawirusem w bialskim szpitalu

Trzy osoby z koronawirusem w bialskim szpitalu
fot. archiwum

 

REGION Rośnie liczba chorych w naszym regionie. Koronawirusa wykryto u pacjenta powyżej 61 roku życia. Mamy też kolejne przypadki chorych, którzy przyjechali do pracy w woj. lubelskim.

O nowym zachorowaniu informowała 14 czerwca rzecznik Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Dotyczy mężczyzny powyżej 61 roku życia, który miał styczność z przypadkiem potwiedzonym. Pozostałe przypadki, które zostały wykryte w minionych dniach dotyczą powiatu świdnickiego. To głównie młodzi mężczyźni do 40 roku życia.

Ponadto przybywa zachorowań na koronawirusa u osób przebywających w kwarantannie zagranicznej. W minionych dniach odnotowano takie przypadki w powiecie łukowskim, gdzie pozytywny wynik wyszedł u młodych kobiet w wieku 21-40 lat.

A jak wygląda sytuacja w bialskim szpitalu? – W oddziale obserwacyjno-zakaźnym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego hospitalizowane są trzy osoby z pozytywnym wynikiem na koronawirusa oraz dwie osoby z podejrzeniem. Pacjenci znajdują się w obszarze izolowanym. Oczekujemy na wyniki –  poinformowała 15 czerwca rzecznik placówki Magdalena Us.

Według stanu na 14 czerwca na terenie województwa lubelskiego osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem (nowych osób w ciągu ostatnich 24 godzin) – 53 (12). Kwarantannie przebywa obecnie 5353, a nadzorem epidemiologicznym objętych jest 333 osoby.

Do tej pory w województwie potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 542 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 453 ozdrowieńców i zarejestrowano 16 zgonów.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy