Trwa budowa Koncertowej, będzie rondo

Trwa budowa Koncertowej, będzie rondo

BIAŁA PODLASKA Do końca maja planowane jest zakończenie prac nad budową nowej nawierzchni na ul. Koncertowej. Miasto podjęło decyzję o budowie ronda z ul. Witoroską, jednak na to mieszkańcy muszą nieco dłużej poczekać.

Trwającą inwestycję odwiedziliśmy 17 kwietnia, by porozmawiać z wykonawcami o stanie zaawansowania prac. Co dokładnie dzieje się teraz na ul. Koncertowej? – Obecnie prowadzone są prace związane z branżą sanitarną a więc wykonywaniem kanalizacji na odcinku od ulicy Dalekiej do Gromadzkiej. Są one na ukończeniu. To trudny odcinek, bowiem prace odbywają się na poziomie wód gruntowych. Jeśli chodzi o prace drogowe to w tej chwili przystąpiliśmy do wykonania krawężnika na wspomnianym odcinku – relacjonuje Wiesław Harasimiuk, szef firmy Tre-Drom.

W czasie budowy drogi zaszła pewna istotna zmiana. Na skrzyżowaniu z ul. Witoroską powstanie bowiem rondo, którego nie było w pierwotnym planie. Prezydent zgodził się na to rozwiązanie, prace związane z przygotowaniem inwestycji w kierunku ronda ruszyły.

Więcej czytaj w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika "Podlasiak" nr 17 od 23 kwietnia.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: