Tradycyjne gry i zabawy oczami dr Krzysztofa Piecha

Tradycyjne gry i zabawy oczami dr Krzysztofa Piecha

BIAŁA PODLASKA Spotkanie z dr. Krzysztofem Piechem, wykładowcą akademickim bialskiej filii AWF odbędzie się 23 czerwca o godzinie 17 w Dziale Wiedzy o Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej.

Dział Wiedzy o Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej zaprasza na spotkanie regionalne z dr. Krzysztofem Piechem pracownikiem naukowym Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie Filia w Białej Podlaskiej. Temat spotkania będą „Tradycyjne gry i zabawy – wielopokoleniowa aktywność ruchowa”.

Spotkanie odbędzie się 23 czerwca 2022 r. o godz. 17.00 w Dziale Wiedzy o Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej (ul Warszawska 12 a, I piętro).

Dr Krzysztof Piech pracuje w bialskiej filii AWF, ale prowadził także wykłady w zagranicznych uczelniach we Francji, Hiszpanii, Łotwie, Litwie, Bułgarii, Białorusi i Chinach. W ramach programu Erasmus odbył staże na uczelniach francuskich i łotewskich. Ukończył także za granicą wiele kursów dla nauczycieli wychowania fizycznego, m.in. we Włoszech, Finlandii, Austrii i Estonii. Na zaproszenie uniwersytetu w Sztokholmie uczestniczył w badaniach dotyczących utalentowanej sportowo młodzieży oraz w badaniach dotyczących roli dziecka w aktywności ruchowej rodziny, prowadzonych wspólnie z uczelniami w Kłajpedzie i Rydze. Zainteresowania naukowe obejmują właśnie przede wszystkim aktywność ruchową w rodzinie oraz tradycyjne gry i zabawy. Jest też inicjatorem Europejskiego Festiwalu Tradycyjnych Gier i Zabaw, konferencji naukowo-metodycznych w Białej Podlaskiej oraz Summer School organizowanych wspólnie przez bialski AWF, LSPA w Rydze i Uniwersytet w Maladze.

Dr Krzysztof Piech w 2010 r. uzyskał tytuł Doktora Honoris Causa uczelni Latvijas Sparta Pedagogijas w Rydze. W 2013 r. otrzymał wyróżnienia Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego za promocję wartości fair play w sporcie.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: