Tłumy na targach przedsiębiorczości

Tłumy na targach przedsiębiorczości

BIAŁA PODLASKA Za nami kolejne wydarzenie promujące kształcenie zawodowe, zachęcające młodzież do świadomego wyboru przyszłej profesji. 2 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się targi przedsiębiorczości.

– To jedno z przedsięwzięć zaplanowanych w ramach wspierania szkolnictwa zawodowego przez Urząd Miasta i przedsiębiorców. Frekwencja i atmosfera to dowód, że ten pomysł to strzał w dziesiątkę – przyznaje prezydent Michał Litwiniuk.

Na miejscu uczniowie i rodzice mieli możliwość spotkania z przedstawicielami różnych zawodów. Poruszono wiele interesujących ich zagadnień. Wśród gości pojawiła się m.in. Barbara Chwesiuk, właścicielka Bialconu, oraz Ewa Magier z Autosfery. – Młodzież miała okazję dowiedzieć się, jakie kluczowe kompetencje na poziomie wiedzy, umiejętności i postaw są niezbędne do wykonywania pracy na upragnionym stanowisku i w wymarzonym zawodzie. To z kolei pomoże podjąć decyzję na temat dalszej ścieżki zawodowej – uważa prezydent.

W szkolnej hali, oprócz przedstawicieli firm, nie mogło też zabraknąć stoisk szkół zawodowych. Była m.in. możliwość sprawdzenia, dlaczego warto kontynuować edukację w Zespole Szkół Zawodowych nr 2. Ofertę szkoły przedstawiły Ewa Dołęzka i Agnieszka Gawda.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: