Terespol nie rezygnuje z Mieszkań Plus

Terespol nie rezygnuje z Mieszkań Plus

W Terespolu, wzorem Białej Podlaskiej, miały powstać mieszkania z rządowego programu Mieszkanie Plus. Jednak jest zbyt mało chętnych

TERESPOL Na oficjalnej stronie Urzędu Miasta pojawił się komunikat, iż ze względu na niewystarczającą liczbę chętnych program Mieszkanie Plus w Terespolu nie będzie realizowany. Zapytany o to magistrat uściśla, że jego realizacja zostaje jedynie przesunięta w czasie. - Nie kończymy naboru, ponieważ to jest bardzo dobry rządowy program - zapewnia burmistrz Terespola Jacek Danieluk.

- Program daje możliwość otrzymania mieszkań tym osobom, które mają stałe źródło dochodu, ale nie posiadają zdolności kredytowej. Terespol zamieszkuje społeczeństwo bardzo zróżnicowane. Potrzeby lokalowe mieszkańców o trudnej sytuacji finansowej zostaną wkrótce zaspokojone, ponieważ trwają prace nad budową nowego bloku komunalnego. Z pewnością część mieszkańców może sobie pozwolić na kupno mieszkania za gotówkę lub zaciągnięcie na ten cel kredytu. Do tej pory otrzymaliśmy 57 wstępnych oświadczeń osób zainteresowanych udziałem w programie Mieszkanie Plus. Jednak niektórzy z tego grona nie są do końca zdecydowani - wyjaśnia burmistrz.

Na realizację projektu jest szansa wtedy, gdy co najmniej 50 wniosków pozytywnie przejdzie weryfikację. Do tej pory jednak to się nie udało. Miasto zgłosiło chęć udziału w programie w lutym ubiegłego roku. Ukończenie budowy i oddanie mieszkań do użytku planowano na przełomie 2021 i 2022 roku. Określono nawet miejsce, gdzie bloki miałyby powstać. Państwowy Fundusz Rozwoju Nieruchomości w Warszawie zaakceptował decyzję o przeznaczeniu na ten cel działki po dawnym przedszkolu miejskim, na styku ulic Czerwonego Krzyża, Piłsudskiego i Reymonta.

Samorząd dwukrotnie przedłużał termin zakończenia naboru. - Będziemy dokonywać naboru aż do skutku. Na razie po prostu nie budujemy tych mieszkań, bo nie mamy tylu chętnych. Jednak myślę, że z czasem program Mieszkanie Plus zostanie w Terespolu zrealizowany. Mamy zgodę na budowę 50 mieszkań. Jeśli skompletujemy 50 pewnych umów z mieszkańcami, wówczas przystąpimy do procedury budowy bloku. Kiedy to nastąpi, czy za rok, czy za dwa, trudno przewidzieć - mówi włodarz.

Do udziału w projekcie zapraszani są nie tylko mieszkańcy Terespola, ale wszystkie osoby, które chcą z tym miastem związać swoją przyszłość.

Cały artykuł dostępny w papierowym i cyfrowym wydaniu Podlasianina od 28 stycznia

Sylwia Bujak

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy