TEMAT TYGODNIA: Wipasz oferuje ponad 1000 miejsc pracy

TEMAT TYGODNIA: Wipasz oferuje ponad 1000 miejsc pracy

Następuje uroczyste przecięcie wstęgi. Drugi z prawej Józef Wiśniewski

MIĘDZYRZEC PODLASKI Firma Wipasz w sobotę 29 czerwca oficjalnie otworzyła nowy zakład drobiarski w Międzyrzecu Podlaskim. Produkcja ruszy w lipcu. Pracę w najnowocześniejszym na świecie zakładzie wytwarzającym mięso i dania gotowe z drobiu znajdzie ponad tysiąc osób.

Uroczystość otwarcia zakładu drobiarskiego była połączona z wielkimi obchodami jubileuszu firmy Wipasz, która produkcją pasz dla drobiu i trzody chlewnej, a także wytwarzaniem świeżego mięsa i dań gotowych z drobiu zajmuje się od 25 lat.

To kolejna inwestycja podolsztyńskiej firmy w Międzyrzecu Podlaskim, ponieważ już w 2006 r. uruchomiono w podlaskim mieście wytwórnię pasz.

- Międzyrzec Podlaski, czuję się obywatelem tego miasta i tej ziemi. Ludzie są tu niezwykle gościnni, pracowici, uczciwi. Dziękuję wam Podlasiacy! 10 lat temu oglądałem na zachodzie Europy najnowocześniejszy zakład na świecie, który wtedy produkował 12 tys. sztuk uboju na godzinę. Teraz na ziemi podlaskiej stoi chyba najbardziej nowoczesny zakład na świecie, 17 tys. sztuk na godzinę. Można powiedzieć, że Polak potrafi, tylko potrzebuje trzech rzeczy: wolności, demokracji i gospodarki wolnorynkowej. My przedsiębiorcy przez 30 lat wolnej Polski nie mamy żadnych kompleksów w stosunku do swoich przyjaciół z zachodu - mówił Józef Wiśniewski, prezes zarządu firmy Wipasz.

Budowa nowoczesnego obiektu przy ul. Siteńskiej trwała 14 miesięcy i kosztowała około 270 mln zł. W pracach budowlano-monterskich uczestniczyło 600 osób. – W tej inwestycji najważniejsza jest technologia, która pozwala produkować mięso najwyższej jakości, które będziemy sprzedawać na całym świecie. Obecnie eksportujemy nasze produkty do 49 krajów. Dostawcą technologii jest japońska firma, a przy przygotowaniu mięsa do sprzedaży, człowiek ma z nim niewielką styczność - wyjaśnia Wiśniewski.

Dodaje, że podstawą w wieloletniej działalności firmy jest dbałość o środowisko, zwierzęta i zdrowie człowieka. Dlatego drób firma będzie skupować z okolicznych ferm.

Zatrudnienie w nowym zakładzie drobiarskim znajdzie ponad tysiąc osób. Rekrutacja już trwa, na ten moment przyjęto 600 osób. Ale nadal potrzebni są technolodzy żywności, inżynierowie, robotycy i elektrycy. Jak mówił podczas uroczystości prezes Wipaszu, firma jest otwarta również na pracowników zza wschodniej granicy. Jedną z zapowiedzi jest budowa w Międzyrzecu przez Wipasz mieszkań dla Polaków z Białorusi, którzy chcieliby tutaj podjąć pracę.

Czytaj więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika "Podlasiak" nr 27 od 2 lipca

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy