Taniec sposobem na życie

Taniec sposobem na życie

Młodsza grupa wywalczyła trzecią nagrodę i puchar w tańcu baletowym

BIAŁA PODLASKA Spektakularny sukces osiągnęły trzy grupy taneczne bialskiej szkoły Boogie Town na międzynarodowym konkursie w Brześciu. Mimo bardzo silnej konkurencji z czterech krajów, wywalczyły dwa pierwsze i jedno trzecie miejsce.

– Sukcesy nie przychodzą łatwo. Moje podopieczne ćwiczą intensywnie dwa razy w tygodniu od kilku lat. Nie jest to ich pierwsze zwycięstwo, choć nigdy wcześniej nie startowały w imprezie międzynarodowej. Uznałam jednak, że reprezentują tak wysoki poziom i kunszt sceniczny, że warto pokazać je w Brześciu. Nie zawiodłam się. Dziewczęta, jako jedyne reprezentantki Polski, rywalizowały tam z dziesięcioma zespołami z Białorusi, Rosji, Ukrainy i Litwy – mówi choreograf i opiekunka tancerek Katia Smerachanskaya.

Najmłodsza grupa tańcząca balet, stanowiący podstawę wszystkich stylów nowoczesnych, zdobyła puchar i dyplom za trzecie miejsce. Wystąpiły w niej dziewczynki w wieku 9-13 lat. Nieco starsze (do lat 17) zajęły najwyższe miejsce na podium za układy w stylu dance i hip-hop.

– Przygotowania do konkursu były bardzo intensywne. Trenowałyśmy po kilka godzin dziennie, ale warto było. Pani Katia jest bardzo wymagającą instruktorką. Przygotowała nam oryginalne układy, które od początku bardzo się podobały, choć okupiłyśmy je mnóstwem potu na próbach. Nie spodziewałyśmy się jednak, że to my wrócimy z Brześcia z pucharem. Ten sukces doda nam pewnie skrzydeł przy następnych startach, do których przygotowuje nas pani choreograf. Jesteśmy wszystkie szczęśliwe, że możemy z nią pracować – zwierza się Katarzyna Filipiuk.

Więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika Podlasiak nr 5 od 29 stycznia

Istvan Grabowski

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: