Tadeusz Żaczek nagrodzony za 40 lat pracy

Tadeusz Żaczek nagrodzony za 40 lat pracy

BIAŁA PODLASKA Podczas Dni Patrona Miasta Bialska Nagroda Kultury im. Anny z Sanguszków Radziwiłłowej trafiła do Tadeusza Żaczka. Ten ceniony bialski fotograf obchodzi 40-lecie pracy zawodowej, a w swojej karierze przekazał tajniki fotografii wielu sympatykom tej dziedziny sztuki.

Tadeusz Żaczek urodził się 23 maja 1958 r. w Białej Podlaskiej. Jest absolwentem Wydziału Budowy Maszyn na Politechniki w Częstochowie. W 1981 r. ukończył także Studium Fotografii. Od 40 lat zawodowo zajmuje się fotografią. W latach 1979-1988 pracował jako instruktor fotografii w Młodzieżowym Domu Kultury, Klubie Kultury Piast i Wojewódzkim Domu Kultury w Białej Podlaskiej, a od 1989 do 2001 r. – jako fotograf w Muzeum Południowego Podlasia. Przez dwa lata (1991-1993) był zatrudniony jako fotoreporter w oddziale regionalnym „Gazety Wyborczej” w Białej Podlaskiej, współpracował także z lokalnymi mediami.

Obecnie prowadzi własną pracownię fotograficzną. Fotografie Żaczka były eksponowane na wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce, a także w dwóch departamentach francuskich – Deux-Sévres i Vendée. Żaczek to autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, uczestnik spotkań i ogólnopolskich plenerów fotograficznych. Zajmuje się fotografią dokumentalną, głównie rejestrującą relacje na styku człowiek-religia. – W całym moim dorobku fotograficznym prace skupiały się wokół wiary i duchowości pogranicza. W szczególności interesowały mnie wschodnie tereny. Chciałem uchwycić różnorodność religii, jaka jest na naszym terenie – mówi laureat nagrody.

Więcej na ten temat w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina”.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: