Szyją maseczki, potrzebują materiału

Szyją maseczki, potrzebują materiału

GMINA WISZNICE Teresa Jaroć z Wygody wpadła na pomysł uszycia maseczek dla potrzebujących. Pomysł podchwyciła dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Oświaty w Wisznicach Elżbieta Sokołowska i kobiety niemal natychmiast zabrały się do pracy. Problem w tym, że pomimo szczerych chęci, brakuje materiałów.

Maseczek potrzeba tyle, że liczy jest każda ilość. Zwłaszcza w szpitalach i dla osób, które podczas pracy mają bezpośredni kontakt z ludźmi. Na pomysł ich szycia wpadła Teresa Jaroć. – Ja nie lubię siedzieć bezczynnie. Wyszywałam w domu i po prostu przyszło mi to do głowy. Zwłaszcza że nasz ośrodek ma tak wspaniałą dyrektorkę, która również lubi realizować różne pomysły – opowiada pani Teresa. – Dopiero zaczynamy. Dostałyśmy trochę poszewek bawełnianych i prześcieradeł i z tego będziemy szyć.

Wzór przygotowuje pani Teresa, GOKiO dostarcza materiał i instrukcje. Szycie odbywa się w domach. Obecnie do szycia maseczek zgłosiło się dziesięć osób, ale organizatorki spodziewają się więcej chętnych do pomocy.

– Dogadałyśmy się ze szpitalem w Parczewie. Możemy też przekazać maseczki do PCK, jeżeli będziemy miały ich dużo. Zgłaszają się do nas firmy, które potrzebują maseczek dla kierowców, dla pracowników, więc w efekcie mamy więcej potrzeb niż materiału na maseczki. Materiał musi być wyprany, wygotowany, to nie dzieje się tak od razu. Maseczki przekazywane będą oczywiście nieodpłatnie – mówi Elżbieta Sokołowska, dyrektor GOKiO. Zostaną również przekazane na  potrzeby gminy, czyli opieki społecznej i pracowników, którzy mają bezpośredni kontakt z ludźmi.

– Krawcowa z prawdziwego zdarzenia uszyje maseczkę pewnie w kilka minut, ale każdy, kto ma maszynę i chęci, na pewno będzie mógł to zrobić. Ja wszystko wytłumaczę, jak to się robi – zachęca Teresa Jaroć.

Niestety cały czas brakuje materiału. Potrzebna jest 100-procentowa bawełna, uprana w 90 stopniach. Każdy, kto może oddać materiał lub chciałby się zgłosić do szycia maseczek, może skontaktować się z Elżbietą Sokołowską pod numerem tel. 668 097 474.

Justyna Madan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy