Szukali punktów w zalutyńskich lasach

Szukali punktów w zalutyńskich lasach

Tydzień przed Wielką Sobotą w Zalutyniu po raz drugi zorganizowano rajd na orientację Piszczac – Orienteering. Ta zyskująca na popularności forma rekreacji w połączeniu z rywalizacją w terenie zyskuje w powiecie bialskim coraz więcej zwolenników.

Blisko 40 osób konkurowało na czterech trasach wyznaczonych w lasach Nadleśnictwa Chotyłów. Liczył się czas i odnajdywanie punktów kontrolnych, zaznaczonych na otrzymanych na odprawie mapkach. Zadanie nie było łatwe, ponieważ lampiony z kodami rozmieszczono na terenie lasu w różnych od siebie odległościach, liczonych w liniach prostych od punktu do punktu. Mimo to w wielu przypadkach zawodnicy poruszali się tylko po leśnych drogach i ścieżkach, co powodowało w ostateczności wydłużenie długości trasy. Co jednak najważniejsze, wszyscy odnaleźli zamieszczone na mapach punkty.

W liczącej ponad 7 km kategorii rekreacyjnej wygrała drużyna złożona z Anny, Majki i Filipa Maliszewskch z Horbowa, Ewy Czyżewskiej z Białej Podlaskiej oraz dwóch ich czworonożnych pupilów. W ciągu 2 godzin i 32 minut odnaleźli oni bezbłędnie 9 zlokalizowanych w zalutyńskim lesie punktów kontrolnych. Drugie miejsce zajął team kobiet z Piszczaca – Agnieszka Pawlak i Beata Mirska, które na to samo potrzebowały 2 godzin i 58 minut, a trzecie rodzina Filipiuków przed Grup Specjal i Traf Specjal, złożonej z wychowanków i opiekunów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu.

Na dystansie 12 km należało odnaleźć 14 punktów i tu zwyciężyła rodzina Pawła Jowika z Krzywowólki, z czworonożnym przyjacielem. Drugie miejsce wywalczyła grupa Twardego Bogdana, w której skład wchodzili Vera Charkiewicz i Bogdan z Ewą Kulhawczuk z Piszczaca, a trzecia lokata przypadła Mateuszowi Stasiewskiemu i Michałowi Zrolowi, również z Piszczaca. Natomiast kategorię traper na 15 km wygrali Marek Mandziuk i Piotr Wetoszka z TKKF Krzna Biała Podlaska., a w rajdzie rowerowym na ok. 25 km najlepszym okazał się Paweł Pietruczanis z grupy Aktywny Węgrów. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale a najlepsi puchary z rąk Pawła Stefaniuka, radnego powiatu bialskiego.

Start poprzedziło zapoznanie z mapką

Organizatorami imprezy były: powiat bialski, gmina Piszczac, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu przy współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Zalutyniu. Wszyscy serdecznie dziękują Nadleśnictwu Chotyłów za możliwość skorzystania z przepięknych terenów leśnych.

(rl)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy