Szkolą się z myślą o młodzieży

Szkolą się z myślą o młodzieży

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Białej Podlaskiej jest partnerem międzynarodowego projektu "No Youth left behind"

BIAŁA PODLASKA Pracownicy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Białej Podlaskiej wzięli udział w szkoleniu w tureckim mieście Tukat. To kolejny etap realizacji partnerskiego projektu "No Youth left behind", w którym bierze udział placówka.

Szkolenie kadry pracującej z młodzieżą odbyło się od 28 kwietnia do 4 maja. Wzięły w nim udział organizacje z Turcji, Polski, Niemiec i Finlandii.

Podczas zajęć omówione zostały dotychczas zrealizowane przedsięwzięcia projektowe. Warsztaty tematyczne dotyczyły poznania nowych metod pracy z młodzieżą, które bazują na wspólnym definiowaniu wyzwań stojących przed młodymi ludźmi oraz nawiązywaniu sieci współpracy międzyinstytucjonalnej.

Istotnym tematem poruszanym podczas sesji było także aktywne włączanie i partycypacja młodzieży w procesie wdrażania działań projektowych. Służyły temu zajęcia prowadzone metodą „open space” oraz „world caffe”. Uczestnicy podkreślają, że nowo poznane nowatorskie rozwiązania będą wykorzystywane w codziennej pracy z młodzieżą.

„No Youth left behind” to długoterminowym projekt partnerstwa strategicznego, realizowany w ramach programu Erasmus+, finansowanego z pieniędzy Unii Europejskiej.

Sylwia Bujak

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: