Szczepią seniorów

Szczepią seniorów

REGION Trwają szczepienia seniorów w grupie wiekowej 70+, choć jeszcze nie wszyscy przedstawiciele służby zdrowia otrzymali pierwszą dawkę szczepionki. W następnej kolejności są m.in. służby mundurowe i nauczyciele.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej przeprowadzono do tej pory 3390 szczepień, w tym drugą dawkę z grupy „zero” otrzymało 651 osób, a 1 lutego miała dotrzeć kolejna dawka szczepionek. Zaszczepieni, z którymi rozmawialiśmy, odczuwają lekkie lub nasilone dolegliwości, takie jak ból ręki, w którą wstrzyknięto szczepionkę, i ogólne osłabienie.

Drugą, po lekarzach i pielęgniarkach, grupą do zaszczepienia są pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych (szczepienia dla osób 70+ zaczęły się 25 stycznia), służby mundurowe, w tym wojsko, oraz nauczyciele (szkoły/przedszkola/żłobki/uczelnie wyższe), w tym personel obsługujący jednostki oświatowe.

Jeszcze w I kwartale 2021 r planowane jest rozpoczęcie szczepień kolejnych grup osób, m.in. w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi oraz osób bezpośrednio zapewniających funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażonych na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne.

2 lutego w Polsce było 4326 nowych zachorowań. – W obszarze Covid-19 szpitala hospitalizowane są 92 osoby z wynikiem pozytywnym. Pięć osób wymaga wspomagania oddechowego respiratorem – poinformowała 1 lutego Magdalena Us, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

Przypominamy, że od 1 lutego poluzowane zostały niektóre obostrzenia. W ścisłym reżimie sanitarnym otwarte są wszystkie sklepy w galeriach handlowych, czynne są także galerie i muzea. Nie obowiązują już godziny dla seniorów (od 10.00 do 12.00). Wciąż jednak trzeba nosić maseczki w pomieszczeniach jak i na świeżym powietrzu.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: