Święto miodu w Kobylanach

Święto miodu w Kobylanach
fot. archiwum

GMINA TERESPOL Gminne Centrum Kultury w Kobylanach wraz ze Związkiem Pszczelarzy Podlasie koło „Południe” przygotowują II Bialskopodlaskie Święto Miodu, które odbędzie się 1 sierpnia na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach. To już druga edycja święta promującego produkty pszczele prosto z pasieki. Pierwsza odsłona cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. 

– Podczas imprezy będzie można degustować różnego rodzaju miody, wyroby i potrawy, których jednym ze składników jest miód. Ponadto odbędzie się prezentacja produktów regionalnych i rękodzieła. Potrawy kuchni regionalnej zostaną przygotowane przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich – zapowiada Mariusz Siwagow, specjalista ds. imprez kulturalnych Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach.

Święto Miodu to także okazja do promowania działań proekologicznych m.in. poprzez akcję „Jestem EKO”. Na scenie odbywać się będą konkursy. Miłośnicy muzyki również znajdą coś dla siebie. Na deskach sceny w Kobylanach wystąpią lokalne zespoły ludowe, a na finał imprezy zaplanowana jest zabawa z zespołami prezentującymi muzykę taneczną.

Więcej informacji wkrótce.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: