Sukces Zuzi w międzynarodowym konkursie plastycznym

Sukces Zuzi w międzynarodowym konkursie plastycznym
fot. BCK

BIAŁA PODLASKA Wśród laureatów 19. Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Inne Spojrzenie” 2021 zorganizowanego przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu jest Zuzanna Sowa podopieczna pracowni grafiki komputerowej Piksel.

Zuzanna znalazła się w gronie najlepszych,a to spory sukces, bowiem na tegoroczną edycję konkursu zostało przesłanych 3065 prac z 497 placówek polskich oraz 25 placówek zagranicznych.

Podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, uczestniczka zajęć w pracowni grafiki komputerowej Piksel prowadzonej przez Lillę Wielgan-Michaluk wykonała pracę związaną z tematyką konkursu, która w tym roku brzmiała „Życie bajką jest”. W swoich pracach uczestnicy konkursu puścili wodze fantazji, ukazując świat jako zachwycający, a przede wszystkim magiczny.

Celem konkursu jest zaangażowanie młodych zdolnych ludzi, pochodzących z różnych środowisk i kręgów kulturowych, do twórczej refleksji nad otaczającym ich światem i dialogu o wspólnych wartościach. Powstały więc cudowne, niezwykłe bajkowe stwory, postaci i miejsca, pełne barw i tajemniczości wśród, których znajduje się wyróżniona praca naszej młodej bialczanki, przedstawiająca przyjaźń między kotem a myszkami.

Nad konkursem patronat honorowe objęli: Minister Edukacji i Nauki, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Polski Komitet Narodowy UNICEF, prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: