Studenci pielęgniarstwa mają nowe pracownie. Warunki jak w szpitalu

Studenci pielęgniarstwa mają nowe pracownie. Warunki jak w szpitalu

Podczas zajęć studenci będą mogli pracować na nowoczesnych fantomach

BIAŁA PODLASKA W Państwowej Szkole Wyższej otwarte zostały nowe pracownie. Studenci kształcący się na kierunku pielęgniarstwo będą mogli lepiej przygotować się do pracy z pacjentem. A to za sprawą specjalistycznego sprzętu, który pozwala na naukę w warunkach zbliżonych do tych, jakie panują w szpitalu.

Otwarcie Monoprofilowego Centrum Stymulacji Medycznej zorganizowano 27 lutego w siedzibie Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II. Prorektor Agnieszka Smarzewska informuje, że koszt inwestycji to 3 mln zł, z czego prawie 2,6 mln zł stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. – To centrum ma przygotować praktycznie naszych studentów do wejścia w wymiar zawodowy, a więc przygotować ich do pracy w warunkach klinicznych. Ta przestrzeń to właśnie zapewni. Co ważne, skorzystają nie tylko studenci, ale i pracownicy, którzy przeszli wiele szkoleń wpływających na jakość ich pracy – powiedziała podczas otwarcia prorektor, dodając jednocześnie, że powstanie centrum trwało zaledwie rok.

Monoprofilowe Centrum Stymulacji Medycznej znajduje się w tym samym budynku co uczelniana biblioteka i liczy kilka sal, które pozwalają na zdobycie nowej wiedzy, co ważne – praktycznej. – W sali umiejętności technicznych studenci mogą doskonalić technikę swojej pracy, ćwiczyć na trenażerach, fantomach, mogą uczyć się iniekcji, resuscytacji, cewnikowania, opatrywać rany. Te umiejętności studenci będą mogli wykorzystać w pracy w szpitalu, przy pacjencie – podkreśla Karol Laskowski, nauczyciel akademicki.

Więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika Podlasiak nr 10 od 4 marca

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: