Strażacy z Zalesia są na medal!

Strażacy z Zalesia są na medal!
fot. nadesłane

GMINA ZALESIE Strażacy ochotnicy z OSP Zalesie mają głowy pełne pomysłów, a organizowane przez nich akcje mają tylko jeden cel: poprawiać jakość pracy i sprzętu, jakim dysponują. Obecnie rozdają mieszkańcom kalendarze, a dochód z tego pójdzie na potrzeby jednostki.

W tym roku udało się już zrobić dużo. Własnymi siłami, przy wsparciu sponsorów, wyremontowali samochód pożarniczy star 266. – Blisko 40-letni samochód z powodu przegniłej zabudowy miał corocznie problemy z przejściem badań technicznych. Musieliśmy łatać, naprawiać, malować, byśmy nie musieli go wycofywać z udziału w akcjach bojowych. Coroczne odśnieżanie dróg naszej gminy, a w szczególności działanie soli drogowej, pozostawiły nieodwracalne ślady na karoserii. Zagrażało to naszemu bezpieczeństwu oraz powodowało, że łatwo mogliśmy pogubić sprzęt pożarniczy, znajdujący się w schowkach. Wczesną wiosną, gdy doszły do nas słuchy, że nie uda się pozyskać nowego samochodu, zarząd naszej jednostki podjął decyzję, by dokonać renowacji zabudowy. W maju pozyskaliśmy nieodpłatnie zabudowę z OSP Bielsko-Biała Straconka – relacjonują strażacy.

Potem zaczęła się praca przy odnawianiu i przygotowaniu nowego samochodu do należytego stanu. Setki godzin pracy, a więc czyszczenie, spawanie, malowanie, wymiana elektryki, oklejanie, wykonanie oświetlenia, mnóstwo wylanego potu. I tak po pół roku pracy star jest w końcu w pełni zmodernizowany, gotowy nieść pomoc wszystkim, którzy będą jej potrzebowali.

Wspólna praca zacieśniła więzi między ochotnikami, co pozwoli im działać jeszcze skuteczniej. – Dzięki wspaniałym relacjom i przyjaznej atmosferze panującej w jednostce, dla wielu z nas ta ochotnicza służba stała się pasją i sposobem na życie. Tą właśnie pasją chętnie się dzielimy, pracując z dziećmi i młodzieżą – mówi Grzegorz Klimowicz, jeden z druhów.

Z inicjatywy OSP Zalesie organizowane były przeróżne akcje dla dzieci, m.in. festyn rodzinny w wakacje 2019 r., który zgromadził rodziny z dziećmi, a oprócz możliwości obejrzenia sprzętu strażackiego były też dmuchańce, stoisko gastronomiczne i zabawa pod gołym niebem. W tym roku, z powodu pandemii, taka działalność była niemożliwa. Ale o nudzie nie ma mowy. Przed świętami strażacy ochotnicy nie tracą czasu. Już od kilku dni roznoszą mieszkańcom gminy kalendarze strażackie, a wszystkie zebranie pieniądze przeznaczone będą na kolejne potrzeby. Strażacy są niezwykle wdzięczni za każdą pomoc, która napędza ich do działania.

– W imieniu członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz druhów OSP Zalesie, składamy wielkie podziękowania za hojność, zaufanie oraz pomoc przy podtrzymywaniu tradycji strażackiej. To dzięki państwa zaangażowaniu możemy realizować naszą misję. Dzięki wam członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej mogą szkolić się i rywalizować w zawodach pożarniczych. Dzięki wam wyremontowaliśmy samochód pożarniczy star 266, i także dzięki wam pracujemy bezpieczniej – mówi w imieniu wszystkich druhów Grzegorz Klimowicz.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: