Sto lat szkoły, dziesięć lat z patronem

Sto lat szkoły, dziesięć lat z patronem

GMINA BIAŁA PODLASKA Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Sitniku świętowała 14 października stulecie istnienia. Zresztą okazji do świętowania było więcej.

Tego dnia obchodzono także 10-lecie nadania szkole imienia Jana Brzechwy oraz przyjmowano do grona uczniów tegorocznych pierwszoklasistów. – Łącznie z przedszkolakami mamy 70 uczniów. Cieszyłoby nas, gdyby było ich więcej. Szkoła niczym się nie różni od szkół miejskich. Mamy bardzo wysokie wyniki w nauce. Zajęliśmy pierwsze miejsce wśród gminnych szkół w egzaminie ośmioklasisty. Bardzo mnie to cieszy, bo to cegiełka do naszego jubileuszu – mówi Marzena Demeszko, dyrektor SP w Sitniku.

Wójt Wiesław Panasiuk zaznacza, że szkoła w Sitniku jest jedną z najmniejszych w gminie. – Ale małe też jest piękne. Społeczność w małej szkole ma specyficzny charakter. Nie jest to szkoła przeludniona, tu właściwie odbywa się nauka indywidualna. Do tej szkoły uczęszczają dzieci z Sitnika, Łukowców i do niedawna jeszcze z Worgul, które obecnie uciekły do Leśnej Podlaskiej – wyjaśnia wójt. (…)

Więcej na ten temat w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina” na eprasa.pl

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: