Staś potrzebuje wsparcia. Rodzice zbierają na leczenie i rehabilitację

Staś potrzebuje wsparcia. Rodzice zbierają na leczenie i rehabilitację
fot. archiwum rodziny

BIAŁA PODLASKA Staś Motyczka ma 4 lata i zdiagnozowano u niego padaczkę lekooporną, niedowład prawostronny i afazję. Leczenie i rehabilitacja jest potrzebna, by chłopiec mógł lepiej funkcjonować w środowisku.

Rodzice Katarzyna i Jakub podkreślają, że Staś jest wesołym czteroletnim chłopcem, który uwielbia swoje przedszkole, rower biegowy, pociągi i swojego psa. – Niestety ponad rok temu wystąpiły pierwsze napady padaczkowe, które silnie zahamowały jego rozwój. Po szeregu badań i nietrafionych diagnozach dziś wiemy, że to dziecięce porażenie mózgowe. Staś cierpi na padaczkę lekooporną, niedowład prawostronny i afazję. Obecnie korzysta z pomocy fizjoterapeuty, neurologopedy, terapeuty SI, terapeuty ręki i psychologa. Ponadto potrzebuje częstych wizyt u specjalistów i okresowych badań kontrolnych takich jak rezonans magnetyczny czy EEG. Chcielibyśmy również, by mógł wyjechać na turnus rehabilitacyjny – podkreślają.

Staś obecnie korzysta z pomocy w ramach wczesnego wspierania rozwoju i kształcenia specjalnego, lecz jest to kropla w morzu potrzeb. Ogromna część kosztów leczenia i rehabilitacji spoczywa jednak na rodzicach. – Nie jesteśmy w stanie sami zapewnić Stasiowi takiego wsparcia, jakiego potrzebuje, dlatego bardzo prosimy o pomoc dla naszego syna, aby zapewnić mu możliwie jak najlepszy rozwój – apelują Katarzyna i Jakub Motyczka.

Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem portalu siepomaga.pl : https://www.siepomaga.pl/stasiu-motyczka?__FB_PRIVATE_TRACKING__=%7B%22loggedout_browser_id%22%3A%22f38161f022548972c1b4eb42e2c0247fdde6b6e8%22%7D&fbclid=IwAR0bNziTOQI4QcIC_ouUwzHV7bx54sL9FSGcADvV0IRRAkgBFXL5fQp51p4

Los chłopca nie jest – jak się okazuje – obojętny mieszkańcom, bo dzień po starcie zbiórki na koncie było już prawie 13 tys. zł. Pieniądze można wpłacać do 30 grudnia.

Wsparcie można przekazać nie tylko za pośrednictwem portalu Siepomaga.pl. Można także przekazywać 1 proc wpisując nr KRS 0000396361, cel szczegółowy wpisujemy: 0152454 Stanisław.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: