Starosta bialski zwraca się z apelem o pomoc mieszkańcom obwodu Samborskiego

Starosta bialski zwraca się z apelem o pomoc mieszkańcom obwodu Samborskiego

POWIAT BIALSKI W ostatnich dniach Polacy w różny sposób solidaryzują się z narodem ukraińskim. Pomagają także mieszkańcy powiatu bialskiego. Starosta bialski Mariusz Filipiuk wystosował ważny apel do burmistrzów i wójtów o przekazywanie darów mieszkańcom obwodu Samborskiego.

– Powiat Bialski od wielu lat utrzymuje współpracę partnerską z obwodem Samborskim na Ukrainie. Nasi przyjaciele z Ukrainy zwrócili się z prośbą o pomoc. Proszę więc Panów o zorganizowanie przez urzędy gmin i miast zbiórek rzeczowych środków z przeznaczeniem na pomoc ludności ukraińskiej – pisze starosta bialski Mariusz Filipiuk.

Potrzebne są szczególnie: lekarstwa (przeciwbólowe, przeciwzapalne, z przeznaczeniem dzieciom), artykuły opatrunkowe (bandaże, plastry, opatrunki, itp.) żywność o przedłużonym terminie ważności, śpiwory, karimaty, koce, kołdry, pościele, środki czystości i higieny osobistej, inne artykuły gospodarcze (przemysłowe i chemiczne), latarki akumulatorowe, powerbanki, agregaty prądotwórcze i noktowizory.
Starosta zaapelował do samorządowców z powiatu bialskiego, że jeżeli nie mają skonkretyzowanego celu dostarczenia pomocy, mogą wesprzeć z partnerskiego obwodu Samborskiego. Zebrane środki można dostarczyć do czwartku 3 marca do godziny 12.00 do Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej przy ul. Brzeskiej 41.

Zebrane środki zostaną dostarczone ludności z obwodu Samborskiego na Ukrainie. W sprawach organizacyjnych należy kontaktować się z Referatem Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności, pczk@powiatbialski.pl, tel. 83 35 11 350, kom. 603 360 940.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: