Stadion oraz hala sportowa od A do Z

Stadion oraz hala sportowa od A do Z

BIAŁA PODLASKA Temat projektu stadionu miejskiego, przedstawiony przez prezydenta Michała Litwiniuka podczas konferencji prasowej 29 stycznia, do dziś wzbudza w pewnych kręgach olbrzymie emocje. O wiele większe niż wtedy, gdy w 2018 roku śląska firma S-Sport nie dotrzymywała terminów robót, doprowadzając obiekt do jeszcze większej ruiny.

W ostatnim czasie w bialskim środowisku piłkarskim pojawiły się nawet opinie, że zabierający głos najmniej interesują się tym, co najbardziej istotne, czyli że budowa stadionu wreszcie ma ruszyć z miejsca. Dlatego na prośbę kilku wiernych kibiców Podlasia przedstawiamy szczegóły dotyczące obiektów, jakie powstaną w ramach ostatniego, trzeciego etapu modernizacji stadionu.

Bo tak jak zawodnicy chcą wreszcie trenować na wykonanej już nowej murawie – a zgodnie z obietnicą prezydenta ma to nastąpić wiosną – tak i kibice od lat nie mogą się doczekać chwili, kiedy wreszcie zasiądą na nowej, zadaszonej trybunie. Stanowi ona pierwszą część projektu. Drugą jest hala sportowa przy Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej.

Budynek zadaszonych trybun będzie miał maksymalne wymiary: 94,29 x 15,96 m oraz wysokość w najwyższym punkcie jednospadowego dachu 10,48 m od poziomu terenu. Zaprojektowano go w zachodniej części działki, na miejscu starych, przeznaczonych do rozbiórki trybun. Budynek będzie miał 9 wydzielonych przejściami sektorów dla 1200 osób, w tym lożę prasową i lożę honorową (VIP). Zostaną one połączone z zapleczem techniczno-socjalnym, w którym przewidziano pomieszczenia administracyjne, prasowe, sanitarne i zespoły szatniowe, wymagane dla II ligi. Na betonowych tarasach zamontowane zostaną siedziska z tworzywa sztucznego. (…)

Cały artykuł przeczytać można w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina” nr 7 na: eprasa.pl

Roman Laszuk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy