Spotkanie z psycholog i miłośniczką książek z okazji Dnia Kobiet w bibliotece

Spotkanie z psycholog i miłośniczką książek z okazji Dnia Kobiet w bibliotece

O poczuciu własnej wartości i jego wzmacnianiu porozmawiają uczestnicy spotkania, które odbędzie się w piątek 8 marca o godzinie 18 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej. Gościem będzie Sylwia Lewczuk, bialska psycholog, dla której praca z ludźmi jest niezwykle fascynująca, a impulsem do wyboru takiego kierunku była ciekawość świata i ludzi.

Poczucie własnej wartości jest jedną z najważniejszych przestrzeni życiowych człowieka. Jest drogą do wewnętrznej harmonii i poczucia dobrostanu. To poczucie własnej wartości wyraża się w myśleniu o sobie i innych. Jest szacunkiem do siebie, zaufaniem i wiarą w siebie. Jest postawą pełną akceptacji swoich zasobów i deficytów bez nadmiernego samokrytycyzmu.

– Mój pozytywny stosunek do ludzi i wiara w ich możliwości pomagają mi zbudować klimat zrozumienia i akceptacji u osoby, z którą pracuję. Pragnę wspierać ludzi w ich rozwoju, zaprowadzaniu zmian w życiu, szukaniu ich własnej drogi. Jednym z głównych zagadnień w moim obszarze zainteresowań jest redukcja stresu i wspieranie samorozwoju moich klientów, dzięki któremu łatwiej radzą sobie z trudnościami. Postrzegam człowieka jako całość, moje podejście jest holistyczne. Ważne jest, aby osiągnąć równowagę w funkcjonowaniu zarówno poznawczym i behawioralnym, duchowym oraz cielesnym. Stosuję szereg technik terapeutycznych, które wpływają na uzyskanie zdrowego balansu pomiędzy ciałem, umysłem i emocjami człowieka. Korzystam też z terapeutycznych technik pracy z ciałem oraz analizę ruchu wg Laban Bartenieff Movement System. Jestem współzałożycielką Fundacji Mądre Ciało, która prowadzi szereg warsztatów świadomej pracy z ciałem oraz zajmuję się promowaniem wiedzy na temat języka ruchu – mówi o sobie Sylwia Lewczuk, psycholog, trenerka języka ruchu i świadomej pracy z ciałem.

Jako że Sylwia Lewczuk jest wielką miłośniczką czytania książek, na spotkaniu omówi kilka z nich, które mogą bardzo pomóc w procesie rozwijania i umacniania swojego własnego poczucia wartości.

Na spotkanie w dziale wiedzy o regionie MBP przy ulicy Warszawskiej 12a zapraszają prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy