Spotkanie z Piotrem Kowieskim w Filii nr 6 miejskiej biblioteki – zapowiedź

Spotkanie z Piotrem Kowieskim w Filii nr 6 miejskiej biblioteki – zapowiedź
fot. FB Piotr Kowieski

W czwartek 8 lutego o godzinie 18 w Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Orzechowej 34 w Białej Podlaskiej odbędzie się spotkanie autorskiej z Piotrem Kowieskim, poetą, autorem książki „Blask peryferii”.

Piotr Kowieski urodził się w 1968 roku w Białej Podlaskiej. W latach 80. był współzałożycielem i gitarzystą bialskiego zespołu punkowego Tabes. Zespół dwukrotnie występował na festiwalu w Jarocinie, w 1986 i 1987 roku. Nagrania zespołu ukazały się po latach na płycie winylowej i kompaktowej wydanej w 2020 roku przez wytwórnię No Pasaran Record’s.

Jako poeta zadebiutował w 2015 roku, najpierw w „Gościńcu Podlaskim”, a następnie w „Podlaskim Kwartalniku Kulturalnym”. Jego wiersze drukowane były w gazetach i antologiach. W 2016 roku został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. J. I. Kraszewskiego (I nagroda w kategorii prozy). W 2017 roku ukazał się jego debiutancki tomik poezji „Oswajanie ciszy”, wydany przez Towarzystwo Miłośników Podlasia w ramach serii „Biblioteczka Podlaskiego Kwartalnika Podlaskiego”.

W 2021 ukazał się drugi zbiór poezji, zatytułowany „Moje nieba”, wydany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Białej Podlaskiej. W 2023 roku, przy wsparciu prezydenta miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka, ukazała się książka „Blask peryferii”, zawierająca zbiór prozy Piotra Kowieskiego, wydana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Białej Podlaskiej. Autor od wielu lat zajmuje się również malarstwem. Jego obrazy prezentowane były w wielu galeriach i wystawach pokonkursowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy