Sportowe wakacje z Jedynką

Sportowe wakacje z Jedynką

BIAŁA PODLASKA Od poniedziałku 28 czerwca dwudziestoosobowa grupa uczniów uczestniczy w dziesięciodniowym wypoczynku letnim w Krakowie. Organizatorem obozu jest Uczniowski Klub Sportowy „JEDYNKA”, działającym przy Szkole Podstawowej nr 1w Białej Podlaskiej.

Na obozie, oprócz aspektów kulturalnych, takich jak konkursy plastyczne, konkursy wiedzy, quizy i zabawy integracyjne, realizowane są głównie zajęcia sportowe z Taekwon-do, fitness oraz kąpiele wodne z pływaniem nad Zalewem Bagry w Krakowie. Atrakcyjność obozu podnoszą wycieczki krajoznawcze.
Do tej pory dzieci uczestniczyły w wycieczkach do Kopalni Soli w Wieliczce, na Wawel, gdzie zwiedzały Skarbiec Koronny i Zbrojownię, Reprezentacyjne Komnaty Króla wraz z niepowtarzalną wystawą „Wszystkie arrasy króla” oraz odwiedziły legendarną jaskinię smoka wawelskiego – Smoczą Jamę.Była to też okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć i zakupienia drobnych upominków.

W planach są jeszcze kolejne wycieczki: do Obozu Koncentracyjnego w Oświęcimiu oraz zwiedzanie Starego Miasta wraz z Sukiennicami, Kościołem Mariackim, Bramą Floriańską i wieloma innymi niepowtarzalnymi zabytkami Krakowa.

Pogoda jest piękna, humory też dopisują. Wszyscy korzystają z długo wyczekiwanego i w pełni zasłużonego wypoczynku jak najlepiej.
Wypoczynek Letni został dofinansowany ze środków Fundacji PZU, Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Urząd Miasta Biała Podlaska. Uczestnicy wyjazdu dziękują za wsparcie finansowe, dzięki któremu mogą zrealizować tak atrakcyjny obóz sportowy dla dzieci.

 

GALERIA:

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: