Spłonął warsztat i dorobek życia

Spłonął warsztat i dorobek życia

GMINA DRELÓW Ogień w jednej chwili zabrał to, na co latami pracował przedsiębiorca z Kwasówki pod Drelowem. Rodzina i znajomi zorganizowali zbiórkę pieniędzy na odbudowę miejsca pracy.

Pożar warsztatu w Kwasówce wybuchł w czwartek 13 stycznia po godz. 14. Z ogniem walczyło 9 zastępów straży pożarnych z Międzyrzeca Podlaskiego, Drelowa, Jelnicy, Żerocina i Kwasówki. – Działania straży polegały na podaniu wody w natarciu na źródło pożaru oraz na bezpośrednio zagrożone sąsiadujące budynki. Działania straży były utrudnione ze względu na liczne sprzęty w budynku, pojazdy mechaniczne, w tym ciągnik rolniczy, koparki, samochód osobowy, sprzęt warsztatowy, olej napędowy, butle z gazem propan butan, w wyniku czego konieczne było podanie piany ciężkiej. Po opanowaniu pożaru przystąpiono do częściowej rozbiórki budynku oraz przelewania i dogaszania pogorzeliska – informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej.

Straty są ogromne. Siostra właściciela warsztatu zorganizowała internetową zbiórkę. Pieniądze przeznaczone będą na odbudowę spalonego budynku i miejsca pracy. „Kamil stracił praktycznie cały dobytek w pożarze warsztatu, w którym trzymał cały swój sprzęt, na którym pracował. Budynek był duży, jak widać na zdjęciu. Spłonął doszczętnie, a z nim również samochód, traktor i kilka ciężkich sprzętów (warte kilkaset tysięcy zł). Lata ciężkiej pracy zniknęły w mgnieniu oka. To, na co pracował z wielkim trudem i poświęceniem, spłonęło. To ogromna strata… Kwota podana w zbiórce to jedynie część strat. Niestety ubezpieczenie tego nie pokryje” – pisze organizatorka internetowej zbiórki.

Wesprzeć akcję można za pośrednictwem strony Pomagam.pl. (…)

Więcej na ten temat w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina” na: eprasa.pl

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: