Sosnowski: Podlasie zasługuje na Podlasiaka

Sosnowski: Podlasie zasługuje na Podlasiaka

Szerokie poparcie podlaskich parlamentarzystow i samorządowców dla Sławomira Sosnowskiego w walce o Senat RP

BIAŁA PODLASKA Kampanię wyborczą w Białej Podlaskiej oficjalnie zainaugurował były marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski. Kandydat PSL na senatora podkreśla, że jest człowiekiem z Podlasia i to wyróżnia go od pochodzącego z Pomorza kontrkandydata.

Podczas konferencji osoby wspierające Sławomira Sosnowskiego wyliczały jego zasługi dla regionu z czasów, gdy był on jeszcze marszałkiem województwa lubelskiego. Europoseł Krzysztof Hetman podkreślił, że zaliczyć do nich można m.in. powstałą w mieście stację uzdatniania wody, wsparcie dwóch uczelni wyższych, pieniądze na budowę dróg i ulic, inwestycje w infrastrukturę edukacyjną, wsparcie dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego i remontu w parku Radziwiłłowskim.

– Miliony złotych, które płynęły dla Białej Podlaskiej, to zasługa Sławomira Sosnowskiego. Zna on problemy lokalnej społeczności, zna problemy i szuka ich rozwiązania. Współpracował z każdym prezydentem, bez względu na ugrupowanie. Gdybym miał oddać swój głos w tym okręgu, oddałbym go na Sławomira Sosnowskiego. To człowiek stąd – przyznał Hetman.

Z byłym marszałkiem często współpracuje także Riad Haidar, ordynator oddziału neonatologii bialskiego szpitala. Obecnie obaj zasiadają w Sejmiku Województwa Lubelskiego. – Głos oddany na Sławomira Sosnowskiego to głos oddany na człowieka stąd. Myśli razem z nami, czego nam potrzeba. Wiem doskonale, ile szpital zyskał na różnego rodzaju inwestycje. Warto głosować na Sławomira Sosnowskiego. To człowiek rzetelny i zawsze z serdecznością przyjmujący wszystkich – mówił Haidar.

Sosnowski jest kandydatem nie tylko PSL, ale popiera go także Koalicja Obywatelska oraz stowarzyszenie Biała Samorządowa. Jej prezes, a także przewodniczący Rady Miasta wyjaśnia, że Sosnowski to kandydat, który chce Polski samorządnej i jest człowiekiem wiarygodnym.

Czytaj więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika Podlasiak nr 37

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: