Śnieżyca sparaliżowała południowe Podlasie. Mieszkańcy bez prądu i dojazdu do swoich posesji

Śnieżyca sparaliżowała południowe Podlasie. Mieszkańcy bez prądu i dojazdu do swoich posesji

POWIAT BIALSKI Nagły atak zimy w ostatnich dniach dał się we znaki mieszkańcom miasta i powiatu bialskiego. Pod naporem mokrego śniegu, jak zapałki łamały się drzewa i słupy energetyczne. Kłopoty mieli też kierowcy i w weekend doszło do kilku kolizji. Strażacy wyjeżdżali ponad 160 razy do usuwania skutków nagłego powrotu zimy.

Wraz z nadejściem kwietnia zimowa aura postanowiła nam o sobie przypomnieć. I po kilku dniach prawdziwie wiosennej pogody i braku opadów od czwartku mieszkańcy Białej Podlaskiej oraz powiatu bialskiego, podobnie zresztą jak mieszkańcy całej wschodniej Polski musieli się mierzyć z kłopotami związanymi z powrotem zimy. A tych było sporo.

Jak informuje bialska straż pożarna w wyniku obfitych opadów śniegu w dniach od 31 marca do 2 kwietnia stanowisko kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Białej Podlaskiej odnotowało bardzo dużą ilość zgłoszeń związanych z usuwaniem skutków jakie wyrządził mokry śnieg, który zalegał na drzewach. Połamane konary i gałęzie tarasowały drogi, chodniki i spadały na samochody. Zastępy strażaków PSP i jednostek OSP z powiatu bialskiego wyjeżdżały do ponad 160 zdarzeń, które dotyczyły usuwania skutków śnieżycy. (…)

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu „Podlasianina” na: eprasa.pl

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: