Słońce nad Magicznymi Ogrodami

Słońce nad Magicznymi Ogrodami

Wakacje są czasem, kiedy wyjeżdżamy do pięknych miejsc. Takich jak Magiczne Ogrody. Ważna także jest pogoda. Jaka zwykle jest nad janowieckim parkiem? Przeczytacie poniżej.

Magiczne Ogrody to jedyny w Polsce rodzinny park tematyczny, zbudowany na podstawie autorskiej baśni. Leży w pobliżu malowniczego Kazimierza i Janowca, nad którym dumnie unosi się jeden z największych zamków dawnej Polski. Na 18 hektarach rośnie tu milion kwiatów, krzewów i drzew. Wśród nich absolutnie wyjątkowe tulipany, piwonie, róże, budleje, lawenda czy fiołki. Spacer wśród tych pięknych kwiatów powoduje zachwyt i niezapomniane wrażenia zapachowe. A spotkania z baśniowymi postaciami zapadną na długo w pamięci.
Gościnna pogoda w Magicznych Ogrodach
Nasze wakacyjne wyjazdy uzależniamy od korzystnych prognoz pogody. I to całkiem zrozumiałe. Są oczywiście regiony, w których letnia pogoda bywa kapryśna, ale na przykład Bałtyk mamy tylko jeden. I często jedziemy tam, ryzykując słabą aurę. Na tym tle gmina Janowiec z Magicznymi Ogrodami wypada bardzo korzystnie. Na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej można znaleźć informacje pogodowe z ostatnich kilkudziesięciu lat dotyczące między innymi sumy opadów i usłonecznienia. W okresie istnienia Magicznych Ogrodów od 2014 roku do roku ubiegłego suma opadów na terenie gminy Janowiec w okresie letnim wyniosła ok. 199 mm.
Równie ważne są dane dotyczące ilości słońca. Było go od 750 godzin w roku 2014 do aż 800 w roku ubiegłym. To także dane dotyczące okresu letniego. Te uśrednione wielkości pozwalają założyć, że pogoda w Trzciankach sprzyja odwiedzinom. Wyobraźcie sobie teraz piękny, wielobarwny ogród pod cudnym błękitnym niebem, na którym płyną bajkowe, pierzaste chmurki. I przyjedźcie zobaczyć to na własne oczy!
Uwolnij marzenia
W nadchodzący weekend 9 i 10 lipca w Magicznych Ogrodach odbędzie się prawdziwy festiwal baśniowych marzeń! W swoim zaczarowanym spektaklu wystąpi Inna Biliaieva, finalistka 10. edycji Mam Talent. Po jej występie, już nigdy bańka mydlana nie będzie zwykłą bańką! O godz. 13 i 16 na Dziedzińcu artystka da prawdziwy magiczny pokaz: od najmniejszych bąbelków aż do rozmiarów gigantycznych takich, które spełniają życzenia. Podczas pokazu będzie można poznać bańkowe triki, iluzje dymne, ogniowe, lewitujące bańki, pokaz na podświetlanym stole i wiele innych! Zatem pozwólmy, by nasze marzenia uleciały hen wysoko jak kolorowe mydlane bańki! Do zabawy włączą się roztańczone Mordole, które zaproszą wszystkich do wspólnej zabawy.
Na Scenie w Kwiatowej Dolinie czekają na Was kalambury i nietuzinkowe zagadki krasnoluda Wyrwipałki (godz. 12 i 15). W Krasnoludzkim Grodzie odbędą się szkolenia, aby z mieczem i tarczą stanąć do bojowego turnieju. Na Zamku Wróżek, wspólnie z Wróżkami Smużkami, pokolorujesz zaczarowaną różdżką świat w Ogrodach. O każdej pełnej godzinie na Dziedzińcu mieszkańcy Magicznych Ogrodów zapraszają do wspólnej zabawy i tańca radości. Więcej informacji na: www.magiczneogrody.com, www.facebook.com/magiczneogrodyjanowiec, instagram.com/magiczne_ogrody.
Wygraj zaproszenie!
Dzięki współpracy z Ogrodami, co dwa wakacyjne tygodnie dwóch czytelników „Podlasianina”, którzy dostarczą wycięte z tygodnika i wypełnione dwa kupony, otrzyma bezpłatne zaproszenia dla czterech osób! Dlatego zachęcamy do jak najszybszego odwiedzenia punktów sprzedaży prasy.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: