Siedlecki Elektryk najlepszy w Gali w Platerce

Siedlecki Elektryk najlepszy w Gali w Platerce

Wyróżnione zawodniczki dziewczęcego turnieju Gali w Platerce

W hali II Liceum Ogólnokształcącego im. E. Plater w Białej Podlaskiej rozegrano międzywojewódzki turniej pod nazwą „XVIII Gala Piłki Ręcznej w Platerce”. Wzięło w niej udział osiem zespołów z sześciu szkół z: Janowa Podlaskiego, Pszczelej Woli, Przesmyków, Puław, Siedlec i II LO. Trzy najlepsze otrzymały puchary.

Zarówno w rywalizacji dziewcząt, jak i chłopców, najlepszy okazał się Zespół Szkół nr 1 „Elektryk” w Siedlcach. Uczennice wprawdzie przegrały 8:9 z gospodyniami, ale pokonały UKS Bursę Puławy 7:5 i Zespół Szkół w Przesmykach 13:10. Tyle samo punktów zgromadziły drugie w końcowej klasyfikacji Przesmyki (14:11 z II LO, 15:12 z Bursą), a trzecie miejsce zajęła Bursa (15:8 z II LO).

Uczniowie Elektryka odnieśli komplet zwycięstw – 18:8 z ZSR Pszczela Wola, 14:10 z II LO i 15:10 z ZS Janów Podl. Drudzy janowianie wygrali 13:9 z II LO oraz 16:15 z ZSR Pszczela Wola a trzeci gospodarze 18:8 z ZSR Pszczela Wola.

Dziewczęcy puchar fair-play Bialskiego SZS otrzymała drużyna Platerki, zaś chłopięcy – siedlecki Elektryk. Indywidualne wyróżnienia przyznano: Paulinie Nasiłowskiej i Wiktorii Borkowskiej (ZS Przesmyki), Amelii Mizak i Wiktorii Zdun (Bursa), Katarzynie Piwowar, Karolinie Szczygielskiej, Krystianowi Grochowskiemu i Adamowi Tkaczukowi (ZS 1 Elektryk), Damianowi Pruchniewiczowi i Michałowi Balakowi (ZS Janów Podl.), Kacprowi Kołodziejowi i Maksymilianowi Szadurze (ZS Pszczela Wola) oraz Aleksandrze Bondaruk, Paulinie Staszewskiej, Bartoszowi Koszołko i Jakubowi Hukalukowi (II LO).

Sędzią imprezy był Maciej Głubczyński a zorganizowali ją: dyrekcja II LO im. E. Plater, UKS Platerzanka oraz nauczyciele w-f: Marek Romaniuk i Marcin Mincewicz.

(rl)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: