Seniorzy z gminy Piszczac zaprezentują swoje talenty

Seniorzy z gminy Piszczac zaprezentują swoje talenty
fot. archiwum

GMINA PISZCZAC Wójt gminy Piszczac Kamil Kożuchowski, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piszczacu i Klub Seniora w Piszczacu zorganizują 4 sierpnia „Popołudnie Seniora” czyli podsumowanie realizacji projektu „Życie pasją jest – utworzenie Klubu Seniora w Gminie Piszczac”.

Otwarcie wystawy fotograficznej przy Urzędzie Gminy w Piszczacu (ul. Włodawska 8) pt. „Działalność Klubu Seniora w Piszczacu” zaplanowane jest na godz. 17.30. A już o godz. 18 odbędzie się premiera spektaklu teatralnego pt. „Niewiasty z Piszczaca” w wykonaniu członków Klubu Seniora w Piszczacu, miejscem spotkania będzie świetlica w Piszczacu przy ulicy Plac Rynek 1 A.

– Sztuka teatralno-kabaretowa w połączeniu ze śpiewem wyśmiewa popularne przywary społeczne. W spektaklu tytułowym motywem są kobiety. Widowisko jest pełne humoru i zabawnych scen. W realizacji nie zabraknie muzyki. Przestawienie zawiera także pewne przesłanie dla publiczności a jakie to będzie można dowiedzieć się na premierze – zapowiada Łukasz Węda, który obok Bożeny i Jacka Dragun wyreżyseruje sztukę.

Za scenariusz odpowiada również Łukasz Węda, a za oprawę muzyczną Paweł Tokarski. Występują: Milicjant: Krzysztof Ciura, Emerytka: Jolanta Janik, Pogodynka: Teresa Sobieska, Babcia i Lekarz Maria Pawlak.
Pacjentka: Grażyna Puczka, Maciej: Piotr Puczka, Niewiasta: Danuta Puczka, Zosia: Krystyna Gruszecka oraz chór: Zbigniew Radkiewicz, Eugenia Rutkowska, Wanda Kołodziejczak, Małgorzata Żeleźnicka, Mirosława Wawryszuk, Grażyna Chmiel, Irena Pyndryk, Stanisława Gdula.

O godz. 19 rozpoczną się natomiast występy artystyczne lokalnych zespołów oraz poczęstunek.

Działanie realizowane w ramach  projektu  „ŻYCIE PASJĄ JEST – utworzenie klubu seniora w Gminie Piszczac” Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa lubelskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 11. Włączenie społeczne Działanie 12.2 Usługi społeczne i zdrowotne.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: