Ruszył nabór wynajmu mieszkań z dopłatami

Ruszył nabór wynajmu mieszkań z dopłatami

BIAŁA PODLASKA Ruszył nabór wniosków o zawarcie umowy najmu na wynajem lokali w blokach wybudowanych w ramach programu Mieszkaniec Plus. Chętni mają czas do 26 kwietnia.

Lokale mieszczą się przy ul. Jana III Sobieskiego w Białej Podlaskiej i są własnością MP Biała Podlaska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wnioski można składać do 26 kwietnia a ich wzór dostępny jest w referacie lokali mieszkalnych UM (pokój 230).

Wolne mieszkania mają powierzchnię w przedziale 39-45 mkw a przy decyzji o wynajęciu brane będą pod uwagę m.in. dochody oraz oświadczenie o nieposiadaniu na własność innego lokalu mieszkalnego lub domu.

Przypomnijmy, że 31 stycznia prezydent Michał Litwiniuk oraz skarbnik Marta Mirończuk podpisali umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego o stosowanie dopłat do czynszu najmu mieszkań w ramach programu „Mieszkanie na Start”. Była to pierwsza taka umowa w kraju.

– Pierwsze kwoty dopłat do Mieszkań + zostały już przekazane przez BGK na konto Urzędu Miasta Biała Podlaska w ramach realizacji umowy Mieszkanie na Start. 15 kwietnia zastały przesłane właścicielom lokali, co automatycznie zmniejszy kwotę opłaty za mieszkanie najemcom, którzy złożyli wniosek o dopłatę i otrzymali pozytywną decyzję – przypomina Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prezydenta.

A jak wyglądało zainteresowanie dopłatami? Od 1 lutego do  31 marca do urzędu wpłynęło 108 wniosków. Po rozpatrzeniu tych,  które wpłynęły w lutym, wydano 69 pozytywnych decyzji na dopłaty obowiązujące od 1 kwietnia. Przyznane dopłaty mieszczą się  w granicach od 100 do 300 zł. Łączna ich kwota to  ok. 15 tys. zł. Na 38 wniosków złożonych w urzędzie w marcu znaczna ich część została już  rozpatrzona, a dopłata będzie przyznana  od 1 maja.

– Przyznana dopłata obejmuje okres 15 lat z koniecznością corocznej weryfikacji. Tak więc osoby, które otrzymały dopłaty od 1 kwietnia 2019 r., będą ją pobierały do 31 marca 2034 roku, natomiast osoby, które otrzymają je od 1 maja 2019 roku będą ją pobierały do 30 kwietnia 2034 roku – uzupełnia rzecznik.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy