Ruszy akcja sprzątania miasta

Ruszy akcja sprzątania miasta
BIAŁA PODLASKA Akcja sprzątania brzegów Krzny organizowana była już dwukrotnie, w ubiegłym roku przez pandemię nie udało się jej przeprowadzić. Niebawem jednak planowana jest kolejna edycja z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
– Wszyscy cieszymy się z nadchodzącej wiosny, ale mamy świadomość, że mijająca zima odsłania śmieci. Wiosna jest czasem porządków. W 2019 roku  z inicjatywy prezydenta wspieranego przez różne środowiska: koło wędkarskie, szkoły, spółki miejskie, kluby sportowe i stowarzyszenia, rozpoczęły się akcje sprzątania miasta na wiosnę. W tym roku dbając o bezpieczeństwo, ale korzystając z tego, że mamy wiedzę jak chronić się przed zachorowaniem, ruszamy z pomocą środowisku i przestrzeni miejskiej – zapowiada Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik UM.
Jeśli nie przeszkodzą warunki pogodowe, akcja wystartuje 20 marca  o godz. 13. Więcej informacji znajdziemy na profilu facebookowym miasta Biała Podlaska już 8 marca. Dowiemy się gdzie odbędzie się zbiórka, jak będzie wyglądała trasa oraz jakie zasady bezpieczeństwa będą obowiązywały.
Naszym celem jest nie tylko porządkowanie przestrzeni wokół nas, ale też wspólne działanie – integracja różnych środowisk. Dołączyć może każdy, dlatego podajcie dalej tę wiadomość – zachęca prezydent Michał Litwiniuk.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: