Rozstali się w szorstkiej atmosferze, ale już mają inną pracę

Rozstali się w szorstkiej atmosferze, ale już mają inną pracę

BIAŁA PODLASKA O dobrych specjalistów dziś bardzo trudno, dlatego zasłużeni pracownicy, którym podziękowano za współpracę w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej, bez problemu znaleźli zatrudnienie gdzie indziej. Tylko czy nasza placówka na tym nie straciła?

Riad Haidar, któremu nie została przedłużona umowa na kierowanie oddziałem neonatologii, 1 października poinformował w mediach społecznościowych, że podjął pracę w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Parczewie. Będzie tam pełnił funkcję konsultanta i leczył wcześniaki oraz noworodki urodzone z różnymi chorobami.

W placówce nie było do tej pory neonatologa, a wcześniaki trafiały na oddział położniczy. – Obecnie jest deficyt neonatologów, więc tym bardziej cieszę się, że będę mógł podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Szpital, do którego trafiłem, radzi sobie bardzo dobrze w czasie pandemii, choć wiele innych szpitali powiatowych ma teraz ogromne trudności. Środowisko jest tu przyjazne, a kadra empatyczna – opowiada Haidar.

Obecnie w parczewskim szpitalu rodzi się rocznie 400-450 dzieci. – Miejmy nadzieję, że tych porodów będzie coraz więcej – mówi bialski lekarz.

Także Joanna Kozłowiec, była dyrektor ds. rozwoju szpitala, której nowy dyrektor Adam Chodziński nie widział w swoim składzie, znalazła już nową pracę. W wakacje pisaliśmy, że podczas zmiany struktury organizacyjnej bialskiego WSzS, jej stanowisko zostało zlikwidowane. Inne zaproponowane Kozłowiec zupełnie nie spełniało jej oczekiwań, więc z pracą się pożegnała. Dodać należy, że z bialską placówką była związana od 30 lat.

Dawna asystent dyrektora Dariusza Oleńskiego, później również rzecznik prasowy placówki, obecnie jest zatrudniona w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Jana Pawła II w Siedlcach, gdzie od 1 sierpnia pełni funkcję kierownika Siedleckiego Centrum Onkologii, działającego w strukturach MSzS. Zostało ono oddane do użytku pod koniec 2018 r.

– Traktuję to jako nowe wyzwanie, a wyzwania trzeba przyjmować. Siedleckie Centrum Onkologii ma większy zakres świadczeń niż oddział onkologii i hematologii w Białej Podlaskiej, jest tu na przykład radioterapia i chirurgia onkologiczna – podkreśla Kozłowiec. Poza siedleckim szpitalem, zawodowo związana jest także z bialską filią Akademii Wychowania Fizycznego.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy