Remont Janowskiej jeszcze w tym roku

Remont Janowskiej jeszcze w tym roku

BIAŁA PODLASKA Dobra wiadomość dla rowerzystów i kierowców jeżdżących ulicą Janowską. Do końca grudnia wykonany zostanie remont nawierzchni oraz powstanie ścieżka rowerowa. Prace wykona bialska firma Tre-Drom.

Podpisana 6 września umowa na prawie 3,8 mln zł obejmuje m.in. budowę ścieżki rowerowej, przebudowę chodników, przebudowę linii energetycznych, oświetlenia oraz przestawienie sygnalizatorów. Prace będą prowadzone na odcinku od granicy miasta do skrzyżowania ulic Piłsudskiego, Zamkowej i Artyleryjskiej.

– Na to zadanie pozyskaliśmy dodatkowe 2,2 mln zł. Te środki uzupełniają nasze wydatki w tym zakresie, i jest to nasz sukces. Cieszę się, że prace wykonuje bialska, zaufana firma, która realizuje w mieście także inną ważną inwestycję, a więc budowę ulicy Koncertowej wraz z rondem na ulicy Witoroskiej – informuje prezydent Michał Litwiniuk.

– Długość remontowanego odcinka to prawie półtora km. Będziemy budować jednocześnie w trzech miejscach, tak żeby zdążyć wykonać prace w terminie. Postaramy się wprowadzić taką organizację ruchu, aby poruszanie się ulicą Janowską było w tym czasie jak najmniej uciążliwe – zapewnia Wiesław Harasimiuk z firmy Tre-Drom.

Inwestycja ta to część większego projektu w ramach RPO Województwa Lubelskiego, który miasto realizuje wspólnie z gminą Biała Podlaska. – Dotychczas z tego projektu zrealizowaliśmy takie inwestycje jak zakup miejskich autobusów, budowa ścieżek rowerowych na ul. Piłsudskiego, Grunwaldzkiej, Terebelskiej, Brzeskiej z fragmentem alei Tysiąclecia czy budowa sześciu zatok autobusowych – dodaje prezydent.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: