Recytowali poezję Marianny Bocian
POWIAT RADZYŃSKI W Dworku w Bełczącu (gmina Czemierniki) zorganizowano XVII Regionalny Konkurs Poezji Marianny Bocian. Do udziału w recytatorskiej rozgrywce zgłosiło się prawie 30 uczniów.
Wydarzenie odbyło się 14 maja. Gości spotkania powitał Tadeusz Sławecki, prezes Czemiernickiego Towarzystwa Regionalnego. – Już po raz kolejny mam zaszczyt powitać Państwa w tym urokliwym miejscu, w Bełczącu, w Dolinie Tyśmienicy. Cieszę się, że udaje nam się kontynuować spotkania z poezją. Bardzo się cieszę, że mamy stałe grono nauczycieli, którzy przygotowują swoich uczniów do tego, aby się zmogli z niełatwą twórczością Marianny Bocian – podkreślił.
Wydarzenie wspólnie z prezesem Tadeuszem Sławeckim od lat organizuje Ireneusz Kaczorek, dyrektor Zespołu Szkół w Czemiernikach.
W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu radzyńskiego i powiatów ościennych. Uczestnicy mogli zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie, a jednocześnie promować twórczość Marianny Bocian (1942–2003). To znakomita polska poetka, pochodząca z Bełcząca. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowychszkoły podstawowej: klasy I–III, IV– VI oraz VII–VIII. W przyszłym roku planowane jest poszerzenie kategorii wiekowych o uczniów szkół średnich.
Konkurs finansowo wsparł powiat radzyński, a patronatem honorowym wydarzenie objął starosta radzyński. W spotkaniu uczestniczył Michał Zając, wicestarosta radzyński. – Bardzo się cieszę, że jako Powiat Radzyński możemy po raz kolejny wesprzeć Konkurs Recytatorski Poezji Marianny Bocian i objąć patronatem honorowym to wydarzenie. Serdecznie dziękuję młodzieży i dzieciom za udział i wrażliwość na poezję. Wyrazy uznania kieruję również w stronę opiekunów za przygotowanie uczniów. Gratuluję talentu i życzę powodzenia w przyszłości w kolejnych konkursach – podsumował.
Jury konkursowe tworzyły: Anna Kistelska, główny instruktor ds. literatury i recytacji Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, Ewa Hadrian, kierownik Działu Informacji i Promocji WojewódzkiejBiblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie oraz Agnieszka Świć, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czemiernikach.
Komentarze
Brak komentarzy