Realizują projekt i zwiedzają świat

Realizują projekt i zwiedzają świat

BIAŁA PODLASKA Kolejny ciekawy projekt realizuje Zespół Szkół Zawodowych nr 1. Uczniowie technikum w ramach projektu Erasmus+ „ECO experiences in European school" wyjechali do Rumunii, gdzie spotkali się z przedstawicielami gospodarzy, ale także Portugalii, Grecji i Turcji.

Projekt jest finansowany przez Unię Europejską, a realizowany w ramach programu Erasmus+. Ma uczyć kreatywności, stawiania czoła wyzwaniom i pozwalać na zdobywanie nowych umiejętności. A na to młodzież miała szansę na początku listopada, kiedy to wraz z opiekunką Justyną Krupą, która w Ekonomiku uczy języka angielskiego, udali się do miasta Pitesti w Rumunii.

Spotkanie zostało zorganizowane w liceum technologicznym Dinu Britianu. Uczestniczyli w nim nauczyciele oraz dwie osoby z zespołu projektowego z każdej szkoły. Podobne spotkania odbywają się we wszystkich krajach. Projekt realizowany jest przez dwa lata. Na przełomie maja i czerwca 2021 roku to społeczność bialskiego Ekonomika będzie gościć młodzież z czterech krajów. Łącznie przybędzie tu 25 osób. A nasza młodzież już w marcu przyszłego roku wyjedzie na kolejne spotkanie w ramach projektu.

– Projekt oferuje możliwość zaangażowania szkół z różnych krajów, dzielenie się pomysłami, metodami pracy, porównywanie ich i analizowanie osiągniętych rezultatów. Działania prowadzone są w kierunku ochrony środowiska poprzez poprawne składowanie odpadów i utrzymywanie terenów zielonych – informuje Justyna Krupa.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy