Przyjdź i zobacz eksperymenty w zasięgu ręki

Przyjdź i zobacz eksperymenty w zasięgu ręki

fot. Wojciech Surdziel/Centrum Nauki Kopernik

BIAŁA PODLASKA Do wtorku 30 sierpnia można podziwiać ciekawą wystawę przygotowaną przez Centrum Nauki Kopernik. Naukobus zawitał do miasta w poniedziałek. Odwiedzający mają okazję przekonać się, że nauka może wciągać i bawić.

Dlaczego Naukobus jest tak interesujący? Pozwala dostrzec inną, emocjonującą twarz nauki. To nie są zwykłe lekcje biologii, chemii, fizyki czy informatyki, ale pełne niespodzianek odkrywanie praw, które rządzą światem.

Wystawa składa się z 20 eksponatów przeznaczonych do samodzielnego eksperymentowania. Edukatorzy pomagają zrozumieć zasady ich działania oraz przybliżają prezentowane zjawiska naukowe. Przygotowali również mnóstwo zagadek naukowych.

Samodzielne eksperymentowanie pozwala obudzić ciekawość. Daje szansę na poszerzenie wiedzy i dobrą zabawę. Siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Można też m.in. przetestować uwięzioną piłkę, kulę plazmową, półkule magdeburskie i trójwymiarowy model anatomiczny ludzkiego ciała.

Dla zwiedzających przygotowany został także „Poradnik młodego naukowca”. Znajdują się w nim propozycje doświadczeń, które można samodzielnie przeprowadzić w domu. Dzięki temu można dłużej cieszyć się kontaktem z nauką w mniej poważnej formie.

Wystawa znajduje się w budynku II LO im. E.Plater w Białej Podlaskiej i jest realizowana w ramach działania „Naukobus”, które finansują, w ramach wspólnego programu „Nauka dla Ciebie”, minister nauki i szkolnictwa wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik.

(sb)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: