Przy Krznie zebrano prawie 4 tony śmieci

Przy Krznie zebrano prawie 4 tony śmieci

W akcję sprzątania miasta włączyły się m.in. mamy ze swoimi dziećmi

BIAŁA PODLASKA Miasto podsumowało akcję sprzątania okolic rzeki Krzny. Włączyły się w nią różne środowiska a zebrano aż 3800 kg śmieci.

Inicjatorem akcji był prezydent Michał Litwiniuk. Miasto zostało podzielone na 7 obszarów, a za każdy z nich odpowiadała dana instytucja lub firma. Koordynatorami i współinicjatorami były: Koło Wędkarskie SAS, portal Biała24 i tygodnik „Podlasiak”, AWF Biała Podlaska, spółki miejskie, wydział gospodarki komunalnej UM oraz Klub Biegacza Biała Biega.

– To wydarzenie miało na celu nie tylko wspólne sprzątanie otaczającej nas miejskiej przestrzeni, ale też, co się udało, integrację środowisk i pokoleń. Prezydent jest bardzo wdzięczny wszystkim, którzy przyłączyli się do sprzątających i ruszyli przez siedem tras, które tym razem koncentrowały się w okolicach Krzny i terenów w centrum miasta. Mieszkańcy ochoczo podjęli pomysł, co utwierdza w przekonaniu, że zasadne jest zorganizowanie kolejnych takich akcji mówi Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prezydenta.

W działania na rzecz czystości i ekologii w mieście wpisuje się akcja MPSZOK. Mobilne PSZOKi umożliwiają oddanie odpadów, m.in. przeterminowanych leków, farb, klejów, opakowań po środkach ochrony roślin, baterii i akumulatorów, żarówek, świetlówek, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Kolejna tego typu zbiórka już 27 kwietnia w godz. 7.30-10.30 na ul. Grzybowej (przy ul. Świerkowej) oraz w godz. 11.30-14.30 na ul. Żwirowej 32.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: