Przede wszystkim profilaktyka

Przede wszystkim profilaktyka

BIAŁA PODLASKA W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym rozpoczął się cykl zajęć Akademii Zdrowego Serca, która została powołana z myślą o pacjentach z chorobami serca i ich bliskich.

– Głównym celem spotkań w ramach akademii jest przekazanie informacji praktycznych dotyczących profilaktyki i leczenia najczęstszych schorzeń kardiologicznych. Spotkaniom przewodzić będą doświadczeni specjaliści, w tym lekarze kardiolodzy, psychologowie, dietetycy, fizjoterapeuci i ratownicy medyczni – informuje Joanna Kozłowiec, zastępca dyrektora ds. rozwoju szpitala.

Wśród poruszanych temat będą m.in. choroby serca takie jak zawał serca. Uczestnicy poznają ich przyczyny, metody leczenia i postępowanie po wypisie ze szpitala. Najbliższe spotkanie pod hasłem "Krajobraz po zawale i reaktywacja czyli 60 minut dla życia" odbędzie się 21 czerwca w godz. 10-11. Kolejna prelekcja już 28 czerwca w godz. 10-11. Temat spotkania to "Stres - wróg czy przyjaciel?", uczestnicy poznają psychologiczne aspekty zawału serca.

Udział w zajęciach jest bezpłatny, nie ma konieczności wcześniejszego zgłoszenia, wystarczy przyjść na spotkanie.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy