Prowadzą dodatkowy nabór na OZE

Prowadzą dodatkowy nabór na OZE

BIAŁA PODLASKA W związku z wyczerpaniem listy rezerwowej uczestników projektu „Włączamy dobrą energię! Budowa małych instalacji OZE w mieście Biała Podlaska”, ogłoszony został dodatkowy nabór chętnych na instalację kotła na biomasę. Chętni mają czas do 31 lipca.

W projekcie przewidziana jest instalacja automatycznego kotła na biomasę z palnikiem pelletowym o modulowanej mocy 7,5-25 kW wraz z zasobnikiem na pellet, podajnikiem oraz sterownikiem. Szacowany koszt instalacji to około 22 tys. zł brutto, wkład mieszkańca to około 6 tys. zł.

Kocioł na biomasę może być wykorzystywany w instalacji c.o. i c.w.u. wyłącznie na potrzeby bytowe w budynku mieszkalnym (tj. uzyskane ciepło nie może być wykorzystywane w budynku inwentarskim lub innym związanym z produkcją rolną lub działalnością gospodarczą). Instalacja nie może być zamontowana pod adresem, gdzie zarejestrowana jest działalność gospodarcza.

Kotły na biomasę to bardzo ekologiczne rozwiązanie, a w perspektywie czasu także ekonomiczne. Jak to się dzieje? Biomasa stosowana jako paliwo posiada wiele cennych zalet. Jest to produkt powstający w wyniku obróbki odpadu drzewnego lub roślinnego. Można zatem powiedzieć, że pellet jest produktem pochodnym rolnictwa, przemysłu drzewnego, a także wielu innych branż. Poprzez minimalną emisję substancji smolistych oraz pozostałych zanieczyszczeń pellet jest uznany za najbardziej ekologiczny typ paliwa stałego.

Formularz deklaracji uczestnictwa jest udostępniony na stronie internetowej projektu www.oze.bialapodlaska.pl oraz wyłożony na sali obsługi Urzędu Miasta.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: