Promują trzeźwość na rowerach

Promują trzeźwość na rowerach

Uczestnicy ogólnopolskiego rajdu środowisk trzeźwościowych jak co roku odwiedzili Białą Podlaską

BIAŁA PODLASKA Po raz kolejny do Białej Podlaskiej zawitali uczestnicy Raciborskiego Rajdu Rowerowego Dookoła Polski. To inicjatywa środowisk trzeźwościowych, a uczestnicy to m.in. anonimowi alkoholicy i ludzie, którzy wybrali życie bez procentów.

Rajd wystartował 1 lipca w Raciborzu, a do Białej Podlaskiej jego uczestnicy dotarli miesiąc później. To właśnie 1 sierpnia na placu Wolności cyklistów przywitali członkowie klubu abstynenta Krokus. – Jedziemy już po raz 21. Najpierw zachodnimi granicami Polski, wzdłuż morza, przez Mazury, mijamy granice wschodnie i Podkarpacie. Do Raciborza wracamy 15 sierpnia. Trasa liczy blisko 3200 km. Cały rajd pokonuje 12 uczestników, jednak wielu dołącza na różnych jego etapach – mówi jeden z uczestników Stanisław Strojwąs. Ma 73 lata i chce przekonywać, że życie w trzeźwości może być piękne.

A co z pozostałymi uczestnikami rajdu? – To ludzie między innymi spod Warszawy, z Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego, anonimowi alkoholicy, ich bliscy – ojcowie, synowie, matki, małżeństwa. Rajdem promujemy trzeźwy styl życia, stawiamy na integrację ze środowiskiem, spotykamy się z ludźmi i pokazujemy, że z alkoholizmu można wyjść i wieść godne życie. Pokazujemy, że warto żyć w trzeźwości – dodaje Strojwąs.

Uczestnicy zawitali na Południowe Podlasie już dzień wcześniej. W nocy z 31 lipca na 1 sierpnia nocowali w Leśnej Podlaskiej. Potem gościli ich członkowie klubu abstynenta Krokus, a na koniec dnia skierowali się do Woli Uhruskiej.

Więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika "Podlasiak" nr 32 od 6 sierpnia

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: