Profilaktyka przede wszystkim

Profilaktyka przede wszystkim
zdjęcia: nadesłane

Profilaktyka przede wszystkim

Dzielnicowi z komisariatu policji w Terespolu uczestniczyli w festynie rodzinnym, który odbył się w minioną sobotę w Dobrynce. Funkcjonariusze przygotowali dla uczestników stoisko policyjne. Nie zabrakło również informacji na temat bezpiecznego wypoczynku w ramach prowadzonej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

W trakcie trwających wakacji bialscy policjanci spotykają się z mieszkańcami naszego powiatu, by promować zasady bezpieczeństwa. W minioną sobotę funkcjonariusze zaproszeni zostali do wzięcia udziału w Festynie Rodzinnym, który odbył się w miejscowości Dobrynka.Dzielnicowi z Komisariatu w Terespolu przygotowali dla uczestników szereg niespodzianek. Jedną z nich było stoisko ze sprzętem policyjnym, gdzie najmłodsi i nieco starsi uczestnicy mogli obejrzeć i przymierzyć policyjne gadżety. Była również okazja by usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu.

Na najmłodszych mieszkańców gminy, czekała również dodatkowa niespodzianka- konkurs wiedzy prewencyjnej. Pytania dotyczyły bezpieczeństwa w ruchu drogowym jak również bezpiecznego wypoczynku. Dzieci wykazały się dużą wiedzą a uczestnicy, którzy uzyskali największą ilość punktów otrzymali upominki.

Nie zabrakło również informacji dotyczących zasad bezpieczeństwa. Funkcjonariusze omawiali obowiązujące przepisy, przypominając jakie konsekwencje niesie ze sobą nie stosowanie się do nich. Festyn był też okazją do rozmowy z dzielnicowymi, którzy odpowiadali na pytania zadawane przez mieszkańców.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: