Prezydent i jego żona mają koronawirusa

Prezydent i jego żona mają koronawirusa

BIAŁA PODLASKA Prezydent Michał Litwiniuk poinformował 3 listopada, że wraz z żoną mają dodatni wynik koronawirusa. Przez najbliższe 10 dni wraz z rodziną będą przebywać w izolacji. Litwiniuk zapowiada, że w tym czasie będzie pracował zdalnie.

Izolacja rozpoczęła się już wcześniej. – Poddaliśmy się jej samodzielnie już 4 dni temu, ponieważ u Ani pojawił się jeden z charakterystycznych objawów. Dzień później i u mnie pojawiły się objawy zachorowania. Czujemy się dobrze, mogę stwierdzić, że choroba ma w naszym przypadku, jak dotychczas i niech tak zostanie, łagodny przebieg. Osób chorych jest wśród nas coraz więcej, „demokratyczny” wirus może dotknąć każdego – podkreśla prezydent Michał Litwiniuk.

I zachęca, by dbać o siebie i bliskich. – To, co najważniejsze w tym czasie, to ścisłe stosowanie się do wskazań sanepidu i lekarzy oraz izolacja. Nieznana choroba napełnia wielu lękiem – to zrozumiałe. Wspieram wszystkie osoby, które teraz przeżywają ten trudny czas. Pamiętajcie proszę o podstawowych zasadach – DDM – dystans, dezynfekcja, maseczka. Pracuję zdalnie, nasz urząd miasta realizuje wszystkie swoje funkcje – informuje Litwiniuk.

 

Prezydent już po raz drugi jest w kwarantannie. Wcześniej ze względu na wystąpienie pozytywnego wyniku w szkole jednego z dzieci.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: