Prace w amfiteatrze idą zgodnie z planem

Prace w amfiteatrze idą zgodnie z planem

BIAŁA PODLASKA Do końca sierpnia wykonawca budowy zadaszenia amfiteatru ma skończyć prace. Obecnie trwa m.in. montaż siedzeń.

Budowa zadaszenia amfiteatru to jedna z inwestycji, o które nasi czytelnicy pytają najczęściej. Postanowiliśmy więc sprawdzić,  jak idą prace na miejscu i czy oddanie do użytku odbędzie się zgodnie z zapowiadanym niedawno terminem. – Jesteśmy na etapie montażu dachu, wkrótce montowane będą siedziska. Kończymy główne wzmocnienia całej konstrukcji, od których zależy montaż górnego łuku trzymającego cały dach. Wszystkie problemy techniczne zostały rozwiązane, projektanci wywiązali się z obowiązków – zapewnia Wojciech Golec, kierownik robót.

Inwestycję za ponad 4 mln zł realizuje bialska firma Dombud. Do wykonania zostały jeszcze m.in. posadzki i pochylnia dla niepełnosprawnych. Membranowa konstrukcja dachu nie zakłada jego otwierania i zamykania, obiekt będzie trwale zadaszony. Zakończenie prac, jak informował niedawno Urząd Miasta, planowane jest na koniec sierpnia.

Kierownik robót dodaje jednocześnie, że w stosunku do pierwotnego projektu należało dokonać pewnych korekt. – Doszły wzmocnienie skarpy, dwa odciągi z oczepami, wzmocniona jest konstrukcja mostu świetlnego, doszły stężenia nad sceną trzymające cały most świetlny razem z łukiem trzymającym liny, wzmocnione są słupy żelbetowe. To wszystko wyszło w trakcie wykonywania przez nas prac – wylicza kierownik.

Termin oddania inwestycji do użytku zmieniał się kilkakrotnie, co spowodowane było m.in. przedłużającymi się konsultacjami z projektantem amfiteatru, który ma do niego prawa autorskie, potem ze śmiercią projektanta i wspomnianą koniecznością dodatkowego wzmocnienia zadaszenia. Wszystko jednak wskazuje, że obecnie prace są na finiszu i już jesienią miasto otrzyma w pełni funkcjonalny obiekt, w którym będzie można organizować koncerty bez obawy o kapryśną pogodę.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: