Powstanie pawilon edukacyjny w okolicy Krzny

Powstanie pawilon edukacyjny w okolicy Krzny

BIAŁA PODLASKA Okolice rzeki Krzny pięknieją. W ubiegłym tygodniu podpisana została umowa na budowę ścieżki pieszo-rowerowej w rejonie parku Radziwiłłów oraz letniego pawilonu edukacyjnego z obiektami towarzyszącymi w Białej Podlaskiej, w ramach wykorzystania walorów przyrodniczych doliny Krzny do celów edukacyjnych i turystycznych.

 

Dopiero co podpisano umowę na budowę ścieżki rowerowej w okolicy Krzny, a już 25 czerwca ogłoszono, kto będzie wykonawcą pawilonu edukacyjnego. Prace wykona firma Dom-Bud z Białej Podlaskiej. Cały projekt dotyczący wykorzystania walorów przyrodniczych doliny Krzny do celów edukacyjnych i turystycznych ma wartość 14 mln zł. Sama ścieżka rowerowa w dolinie Krzny, od Porosiuk aż do okolicy stawów na Białce za ul. Brzeską, będzie miała prawie 11 km długości.

Firma Dom-Bud z Białej Podlaskiej do 2 listopada wybuduje, za 850 tys. zł, pawilon edukacyjny u zbiegu ulic Kusocińskiego i Żurawiej. Gwarancja ma obowiązywać przez 60 miesięcy. Wykonawcę podczas podpisania umowy reprezentowali prezes Jarosław Łepecki oraz wiceprezes Andrzej Łuć.

Letni pawilon edukacyjny będzie wyposażony w oświetlenie, monitoring, hot-spot. Będą też ławeczki, kosze na odpady, stojaki na rowery. Ma 50 metrów wewnątrz i tyle samo tarasu. Pozwoli na organizowanie kameralnych spotkań kulturalnych, zajęć edukacyjnych i innych. – Nie jest to zbyt duża inwestycja, ale dość nietypowa. Będziemy używać dużo drewna i dzięki temu powstanie ciekawe architektonicznie miejsce. Mam nadzieję, że uda nam się wykonać inwestycję w terminie – mówi prezes Łepecki.

Prezydent Michał Litwiniuk podkreśla, że złożona przez firmę oferta jest niższa niż zakładał kosztorys, a firma jest sprawdzona, bowiem realizowała już w mieście wiele ważnych inwestycji.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: