Powstanie film o męczennikach z Pratulina

Powstanie film o męczennikach z Pratulina

– Jesteśmy na etapie dokumentacji i pisania scenariusza – zapowiada reżyser Michał Muzyczuk

REGION Fundacja Kocham Podlasie Grzegorza Biereckiego planuje nakręcenie filmu fabularyzowanego o męczennikach z Pratulina. Ma to być hołd dla historii z nimi związanej oraz dla jego teściowej.

Powstanie filmu ogłoszono 19 października. Ma on opowiadać historię błogosławionych męczenników z Pratulina. – To jedno z dzieł, które dla tego regionu będą bardzo ważne, bo odkrywają jego tajemnice. Reszta Polski tego nie zna – uważa senator Grzegorz Bierecki. Zdradza też, że jego świętej pamięci teściowa opowiadała mu, jak jej matka pokazywała polanę w lesie niedaleko Korczówki, na której odbywały się msze w obrządku unickim. Film będzie więc niejako hołdem senatora dla nieżyjącej teściowej.

Prace już się właściwie rozpoczynają. Poszukiwani są statyści, którzy chęć udziału w projekcie mogą zgłaszać proboszczowi parafii w Pratulinie. Ks. Jacek Guz uważa, że historię unitów należy pokazać całemu światu, bowiem licznie przybywający tam goście, przemierzając szlak Kodeń-Kostomłoty-Leśna Podlaska-Pratulin, nie znają historii tego wyjątkowego miejsca.

Okazuje się, że Michał Muzyczuk, reżyser i scenarzysta filmu, pochodzi z Zaczopek koło Pratulina.

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu tygodnika nr 34 oraz na eprasa.pl

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: