Powstaną miejsca obsługi turysty

Powstaną miejsca obsługi turysty

GMINA ŁOMAZY Dzięki partnerskiemu projektowi kilku gmin oraz unijnemu dofinansowaniu, w parku przy placu Jagiellońskim oraz na stadionie sportowym w Łomazach powstaną tzw. Miejsca Obsługi Turystów.

Projekt Aktywne Pogranicze pod nazwą „Zwiększenie dostępności do atrakcji turystycznych przygranicznych gmin poprzez rozwój ścieżek turystycznych i integrację z ponadregionalnym szlakiem turystycznym Green Velo” jest realizowany wspólnie przez gminy Łomazy, Kodeń, Konstantynów, Rokitno, Sławatycze, Tuczna i Zalesie. Dzięki pieniądzom pozyskanym z Unii Europejskiej, w Łomazach powstaną dwie altany ze stołami i ławkami, stojaki na rowery, 2 szalety przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, tablice informacyjne o atrakcjach turystycznych oraz urządzenie służące do monitoringu całej infrastruktury.

Miejsca Obsługi Turysty mają powstać przy placu Jagiellońskim oraz na stadionie sportowym w Łomazach. Kwota inwestycji to 298 644 zł, z czego 85 proc. to dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. – Gmina Łomazy pełni rolę partnera projektu, gdzie liderem jest gmina Tuczna – informuje Jerzy Czyżewski, wójt gminy Łomazy. – Liczymy, że po zrealizowaniu projektu wzrośnie liczba odwiedzin przez turystów objętych wsparciem miejsc, należących do dziedzictwa kulturalnego i naturalnego oraz stanowiących atrakcje turystyczne.

W ramach partnerstwa gmin została podpisana umowa z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Justyna Madan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: