Powstaje dojazd do Bialskiej Onkologii

Powstaje dojazd do Bialskiej Onkologii
fot. Justyna Dragan

BIAŁA PODLASKA Trwa budowa drogi do budynku Bialskiej Onkologii, który niedawno został oddany do użytku. Inwestycję wykonuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Prace mają zostać ukończone najpóźniej do końca sierpnia.

W przetargu na budowę drogi wewnętrznej, dojazdowej od ul. Jana II Kazimierza, w formule „zaprojektuj i wybuduj”, jako najkorzystniejszą ofertę przedstawiło Przedsiębiorstwo Robót Drogowych SA z Białej Podlaskiej. Koszt prac, które rozpoczęły się w maju, to nieco ponad 269 tys. zł. Jezdnia będzie miała szerokość 5 metrów.

Planowana jest też budowa jednostronnego chodnika oraz zjazdów. Drogę zlokalizowano między blokami komunalnymi i Bialską Onkologią, do której będzie prowadziła. Prace mają potrwać do końca sierpnia.

A jeśli chodzi o sam budynek Bialskiej Onkologii, został on już odebrany od wykonawcy robót budowlanych. Od 28 grudnia funkcjonuje tam punkt szczepień przeciwko covid-19, dostępne są już także większe możliwości leczenia nowotworów. Pierwszym etapem przeprowadzki obszaru onkologicznego do nowo powstałego budynku było przeniesienie poradni onkologicznej, poradni hematologicznej oraz oddziału chemioterapii dziennej. Kolejny etap dotyczył oddziału onkologii klinicznej i oddziału hematologicznego.

Więcej w papierowym wydaniu Podlasianina nr 22 z 25 maja i na http://www.e-prasa.pl

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy