Potrzebne wsparcie dla matek z dziećmi. Miasto organizuje zbiórkę dla uchodźców

Potrzebne wsparcie dla matek z dziećmi. Miasto organizuje zbiórkę dla uchodźców
fot. Facebook
BIAŁA PODLASKA W mieście tworzona jest baza danych miejsc, w których mogą być utworzone miejsca kwaterunku dla uchodzących przed wojną obywateli Ukrainy. W momencie gdy pojawi się konieczność ich uruchomienia Biała Podlaska zapewni potrzebującym sąsiadom wszelką pomoc.
Samorządowe jednostki, m.in. MOPS, udzielają pomocy wszystkim mieszkańcom, niezależnie od ich narodowości. Już działa całodobowy punkt zbiórki w siedzibie Straży Miejskiej przy Al. Tysiąclecia 22. Od poniedziałku do piątku od godz. 7.30 można przekazywać zebrane środki materialne w MOPS. Specjalnie w tym celu wydłużona zostanie praca ośrodka do godz. 18. Aby ułatwić transport produktów warto dostarczać je w kartonach.
W chwili obecnej najpilniejsze są potrzeby matek z małymi dziećmi, które przybyły pociągiem do Chełma.  – Pomagają nam harcerze – dziękujemy niezawodnemu hufcowi z Białej Podlaskiej. To m.in. oni natychmiast dostarczą Wasze dary – teraz do Chełma, a potem do każdego innego miejsca – zwraca uwagę prezydent Michał Litwiniuk.  I zachęca do współpracy m.in. z naszym partnerem z Polskim Czerwonym Krzyżem.
Chętne osoby mogą kierować wpłaty na konto: 16 1160 2202 0000 0002 7718 30560 z dopiskiem „UKRAINA”. Pozyskane środki będą przeznaczone w pierwszej kolejności m.in. na zakup żywności, materiałów opatrunkowych oraz zabezpieczenie innych priorytetowych potrzeb.
Poleciłem dyrektorom bialskich szkół i placówek objęcie pomocą psychologiczną uczniów pochodzących z Ukrainy. Dyrektorzy na bieżąco zapoznają się z sytuacją dzieci i aktywnie włączają w pomoc szkolnych psychologów i pedagogów. Dodatkowo do pomocy włączyliśmy Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną, w której możliwe jest uzyskanie pomocy psychologicznej skierowanej do dzieci i ich rodziców w związku z toczącą się wojną na terenie Ukrainy. Zachęcamy do kontaktu osobistego z poradnią przy ul. Waryńskiego 3, telefonicznego pod numerami: 83 341-64-36, 83 341-64-37 oraz mailowego: pppbp@op.pl (e-mail zaufania: porady.pppbp@gmail.com).
Jednocześnie Bursa Szkolna umożliwiła swoim wychowankom pochodzącym z Ukrainy, wcześniejszy powrót do placówki, przed zakończeniem ferii. Nasze działania są ściśle skoordynowane z zaleceniami Wojewody Lubelskiego i jego służb – podsumowuje Michał Litwiniuk.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy