Poseł Riad Haidar otrzymał pogróżki

Poseł Riad Haidar otrzymał pogróżki
fot. archiwum
BIAŁA PODLASKA Poseł Riad Haidar poinformował w mediach społecznościowych o tym, że otrzymał na adres mailowy biura maila z pogróżkami. Sprawa została już zgłoszona na policję. To nie jedyny akt skierowany w ostatnim czasie do lokalnych działaczy.
Mail z pogróżkami został wysłany z prywatnej skrzynki mailowej a jego treść wywołała niepokój. – Przykro mi, że stosunki międzyludzkie i debata publiczna są dziś w takim złym stanie. Marzy mi się świat i Polska, gdzie wszyscy mają do siebie wzajemny szacunek a rodziny mogą usiąść razem przy stole i rozmawiać bez podziałów. Świat i Polska, gdzie pomagamy sobie nawzajem i wspieramy się a nie straszymy i obrażamy. W życiu przeżyłem wiele, ale jedyne z czym walczyłem i co chciałem zniszczyć to choroby, które atakowały nasze dzieci. Nigdy drugiego człowieka – skomentował Riad Haidar.
Sprawą już zajmuje się policja. – Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej prowadzi w tej sprawie postępowanie w kierunku art. 190 KK. Wiadomość email zawierająca groźby pozbawienia życia została przesłana na skrzynkę elektroniczną biura. 30 września zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyła dyrektor biura, natomiast pokrzywdzony z uwagi na nieobecność w chwili zgłoszenia przesłał wniosek o ściganie. Materiały sprawy przekazane zostały do bialskiej prokuratury. Obecnie ustalamy wszystkie okoliczności tej sprawy. Informuję, że czynności realizowane są również przez funkcjonariuszy do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik bialskiej policji.
Niedawno maila z pogróżkami otrzymał także prezydent Michał Litwiniuk. – Złożyłem zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i liczę, że sprawca zostanie wykryty i ukarany. W żaden sposób te pogróżki nie wpłynęły i nie wpłyną na ograniczenie mojej aktywności samorządowej i społecznej – zapowiedział prezydent.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: